Kuchařka ze Svatojánu přehled

Kuchařka ze Svatojánu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222616/mid_kucharka-ze-svatojanu-222616.jpg 5 126 126

Kuchařka ze Svatojánu série

Být ženou znamená dávat a udržovat život v mnoha podobách. Zahřívat svou rodinu ohněm v kamnech i bezpodmínečnou láskou. Být opěrným sloupem, laskavou jistotou, která trvá bez ohledu na zmatek tam venku. Zdaleka nejde jen o jídlo, ale i k němu je třeba přistupovat vědomě. Dobře uvařit neznamená jen se chutně najíst, „dobře“ by mělo být nejen na jazyku, ale v celém těle, v mysli, na Zemi. Být ženou a pravou vládkyní krbu znamená dělat svět lepším místem pro všechny.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kuchařka ze Svatojánu. Přihlašte se a napište ho.

vvikingg
04.01.2024 2 z 5

Autorka píše , že tělo je jako stroj a potřebuje udržovat, ale taky občas promazat :-) dobrou slaninou a upečeným bůčkem. Velikonoční hlavičku se sojovým granulátem, svíčkovou se sojovým masem rozhodně do jídelníčku nezařadím. Je zde hodně starých receptů našich babiček, které autorka pojmenovala pode sebe obyčejná staročeská polévka couračka je tu jako pojmenovaná zelnice, klasická bramboračka pojmenovaná jako horácká polévka.

momo01
03.04.2021 5 z 5

To mi tak nějak na konci zimy vždycky přestane chutnat maso a tentokrát ta má masonechuť trvá nejen o něco déle než obvykle, ale navíc teď doma vařím díky současným omezením téměř každý den. A tak jsem potřebovala inspiraci pro rozšíření bezmasého repertoáru. S touto kuchařkou jsem rozhodně nešlápla vedle. Recepty jsou chutné, jednoduché a z dostupných surovin.

jana8352
01.02.2021 5 z 5

Moc dobrá kuchařka jednoduchých receptů z levných domácích zdrojů vařím podle ní nebo zde nacházím inspiraci

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kuchařka ze Svatojánu v seznamech

v Právě čtených2x