Kubula a Kuba Kubikula přehled

Kubula a Kuba Kubikula https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378511/bmid_kubula-a-kuba-kubikula-2kn-378511.png 4 637 637

Roztomilý příběh medvědáře a medvěda patří již mezi klasiku české literatury pro děti. Ani po letech od svého prvního vydání neztratil nic ze svého kouzla, osobitosti a vtipu, a tak by neměl chybět v žádné dětské knihovničce. Připomeňme si jen, že vypráví o medvědáři Kubovi Kubikulovi a jeho nezbedném medvědovi Kubulovi, se kterým se toulal po světě a kterého strašil strašidlem Barbuchou... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kubula a Kuba Kubikula. Přihlašte se a napište ho.

surfrider_
12.05.2024 5 z 5

Četl jsem 5tileté dceři a ke knížce jsme se vraceli na vyžádání opakovaně. A i přes místy složitější jazyk a četné množstí archaismů nás to oba bavilo... Knížka je pěkně ilustrovaná, celkově velmi povedená a nadčasová klasika.

RonnieSmithx
12.12.2023 4 z 5

Myslím si, že název Houbyhoubičky je inspirovaný tím, co Vančura požíval při psaní této knihy.

"Děkujeme ti za buchty při popravě. Radní páni nás udí, abychom skomírali. Mám řádný strach. Už se blíží někdo se sekyrou."

Tento úryvek, který cituji, je rozhodně nejlepší částí celého díla. Dokonce dle mého názoru vynahrazuje i ty trošku nudnější kapitoly. Dále bych ale chtěla ujasnit, že nejsem fanouškem zoofilie.

ddkk
25.11.2023 5 z 5

Nesmrtelná pohádková knížka, která se u nás dědí už ve třetí generaci. A pořád si všichni pleteme Kubu s Kubulou a pořád se všichni bojíme Barbuchy. I když moje děti se strašidla asi bály doopravdy, zatímco jejich děti se mu spíše smějou (že vypadá jako štětka do komína!).

Prostě klasika z péra klasika.

36 nových eknih zdarma ke stažení

05.11.2021