Krvavé příběhy z hradů a zámků přehled

Krvavé příběhy z hradů a zámků https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179544/krvave-pribehy-z-hra-179544.jpg 4 58 58

Mnohé z českých a moravských hradů a zámků jsou spojeny s notně krvavými historiemi. Například na snad neproslulejším z nich, na Karlštejně, byli přímo na zasedání královské rady zavražděni čtyři rádci krále Václava IV. Zámek Český Krumlov se zase stal svědkem hrůzně krvavé masopustní noci. Pod Hlubokou přišel o hlavu pyšný předák Vítkovců Záviš z Falkenštejna a v lesích kolem Buchlova byl zase zákeřně přepaden a pobodán sám hradní pán Jindřich Prakšický ze Zástřizl. Knížka Krvavé příběhy z hradů a zámků je možná trochu drastickým průvodcem po někdejších panských sídlech, za to však dává zajímavě a poutavě nahlédnout do české minulosti. Vedle událostí, které se opravdu staly, nabízí i krvavé a hrůzostrašné pověsti, které jsou s četnými hrady a zámky spojovány. Pokud můžeme radit, neotvírejte knihu před usnutím. Mohly by se vám pak zdát dosti ošklivé sny.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krvavé příběhy z hradů a zámků. Přihlašte se a napište ho.

M.C.SMITH
19.11.2022 4 z 5

Tahle publikace ani nenadchne a ani neurazí. Mám ji z levných knih a bohužel, je tam dost gramatických chyb, ale příběhy byly zajímavé a člověk je zase o něco chytřejší.

pepa4081
05.03.2022 3 z 5

Neurazilo – nenadchlo. Sbírka pověstí z našich hradů a zámků. Slabší oddechovka.
Uspokojivé.

Val
14.11.2021 4 z 5

Ať už nikdy neprokázané legendy , či tvrdá podložená realita , mě tohle prostě baví .
Ač jsem i po večerním čtení usnula bez problémů , některé krvavé určitě jsou .
Pro milovníky našich hradů a zámků a historie vůbec, ideální odpočinkové čtení ...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krvavé příběhy z hradů a zámků v seznamech

v Právě čtených1x