Královská guvernantka - Ve službách Jejího Veličenstva přehled

Královská guvernantka - Ve službách Jejího Veličenstva
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495509/bmid_kralovska-guvernantka-f4a-495509.jpg 4 21 21

Píše se rok 1931 a mladičká Marion Crawfordová se vydává na zatím svou nejdelší cestu – z drsného Skotska ji vlak odveze daleko na jih, do královského sídla Royal Lodge, kde má celé léto sloužit jako guvernantka dvou mladých princezen – Lilibet a Margaret Rose Windsorových. Marion Crawfordová si brzy získá přízeň celé královské rodiny a stane se její nedílnou součástí. Se svým typicky skotským pragmatismem a smyslem pro spravedlnost je tou správnou osobou, které se mohou mladé princezny svěřovat. Místo jediného léta nakonec zůstane dlouhých osmnáct let. Společně s královskou rodinou prožívá divoké turbulence dvacátého století, přečká s nimi nečekanou abdikaci a nechtěný nástup na královský trůn, strasti druhé světové války i vzlety a pády první skutečné lásky. Když se čerstvě osmnáctiletá Lilibet zamiluje, nikdo z rodiny ani služebných nevěří, že by byl princ Filip vhodným chotěm budoucí královny Velké Británie. Tedy kromě Marion Crawfordové. Také Marion vstoupí do cesty láska a je proto rozhodnutá mladičkou Elizabeth podporovat v její snaze Filipa si vzít. Dokud totiž tento mladý pár nezíská od krále požehnání, Marion nemůže svůj post v královské rodině opustit. Následující roky jsou plné bolestného čekání a stupňujícího se napětí, když si Marion musí vybrat, na čí straně bude stát. V tu chvíli ještě netuší, že jednoho dne dojde ke zradě, která přeruší její pouto s královskou rodinou navždy... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

The Queen's Governess , 2021


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Královská guvernantka - Ve službách Jejího Veličenstva. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (9)

alnahu
06.12.2023 4 z 5

(SPOILER) Zajímavý příběh, který nás zavede do královského sídla Royal Lodge.Tam se vydá mladičká Marion,aby se stala guvernantkou princezen Lilibet a Margaret.Stane se nedílnou součástí královské rodiny a z dívkami prožívá všechny jejich radosti,lásky i strasti.Emotivní příběh.

LenkaKa
21.11.2023 4 z 5

Hodně zajímavá kniha. Jsem velký fanoušek seriálu Koruna a všeho, co se týká královské rodiny. Je to zvláštní svět. Asi bych v něm ale žít nechtěla.


Buchtičkajani
28.05.2023 4 z 5

Kniha se moc dobře čte. Z části fikce, ale něco je pravdivé. Poznáte královskou rodinu, zase trochu jinak. Konec je smutný. Dozvíte se něco z dětství královny. Určitě doporučuji přečíst.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Most sebevrahů, Jelení vršek a další knižní novinky (47. týden)

20.11.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Královská guvernantka - Ve službách Jejího Veličenstva v seznamech

v Přečtených24x
v Doporučených2x
v Knihotéce75x
v Chystám se číst57x
v Chci si koupit11x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

Skotsko romantika historické romance anglická dramata

Autorovy knížky

2022  86%Královská guvernantka - Ve službách Jejího Veličenstva