Kráľovská cesta za dobrodružstvom přehled

Kráľovská cesta za dobrodružstvom
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234462/bmid_kralovska-cesta-za-dobrodruzstvom-234462.jpg 4 28 28

Dramatické zážitky amerického cestovateľa z potuliek po Amerike, Európe, Ázii a Oceánii. Autor v nich bezprostredne a s veľkým rozprávačským umením opisuje všetko, čo videl a zažil na svojich dobrodružných a krkolomných cestách za starými pamiatkami.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Mladé letá

The Royal Road to Romance, New Worlds to Conquer, The Glorious Adventure, The Flying Carpet, Seven League Boots

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kráľovská cesta za dobrodružstvom. Přihlašte se a napište ho.

Vcelar1980
14.07.2023 5 z 5

Proti dalším knihám autora je tato knížka útlejší, ale to nic nesnižuje její kvalitu. Halliburton uměl krásně vyprávět, jeho dobrodružství jsou úžasná. Často byl kritizován kvůli tomu, že pocházel z dobře situované rodiny a mohl si tak dobrodružství "dovolit", ale co je na tom špatného? Jeho zápal, radost ze života, ale i smutek, určitá melancholie a sentimentalita dodávají jeho zážitkům další level. Dnes bych se spíše obával toho, že bude vzhledem ke svým občas rasistickým názorům obětí woke culture. Každopádně jeho knihy jsem miloval jako dítě a stejně tak se k nim rád vracím i teď. Byl to prostě frajer a mrzí mě, že z tohoto světa odešel tak předčasně.

kalache
21.12.2019 4 z 5

...v edici Karavana vycházely slušné knihy i v době temna a když někde vystupuje slon,je o zábavu postaráno...viz. Růženka a Stoletý stařec...

jprst
04.08.2019 5 z 5

Jako kluka mě tato kniha přivedla k četbě dalších cestopisů, stále ji mám ve své knihovně, občas do ní nahlédnu se zjištěním, že pro mne své kouzlo neztratila.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kráľovská cesta za dobrodružstvom v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x