Krakatit: Na motivy románu Karla Čapka přehled

Krakatit: Na motivy románu Karla Čapka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388679/bmid_krakatit-o3s-388679.jpg 4 37 37

Prakticky celou svoji profesní kariéru se zabývám ilustrováním povídek a románů z oblasti sci-fi. Není proto náhoda, že jsem si pro další komiksovou adaptaci vybral právě toto dílo Karla Čapka. Po Válce s mloky je Krakatit další brilantní ukázkou geniálního spisovatelského mistrovství, invence a neuvěřitelného vizionářství tohoto autora. Hlavní hrdina románu, inženýr Prokop,vynalezne látku ohromné ničivé síly, která je schopna zničit všechno živé na zemi. Toto ovšem není primárním cílem jeho bádání a když jeho Krakatit rozpoutá strašlivou katastrofu, je výsledkem svého objevu zděšen a zaskočen. Hlavní myšlenka románu, boj dobra se zlem, jehož představitelem je Prokop a jeho protivník Daimon, je nadčasová a i dnes víc než aktuální.Vždyť právě v dnešní době, kdy eskalují konflikty mezi světovými mocnostmi, visí nad námi jako Damoklův meč hrozba atomové katastrofy. Román Krakatit vyšel v roce 1924.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krakatit: Na motivy románu Karla Čapka. Přihlašte se a napište ho.

jirijanovotny
14.01.2024 4 z 5

Vydařená kresba, která zvýrazňuje pochmurnou atmosféru celého díla. Dalšího Čapka už beru jen kresleného.

simca9342
02.11.2023 5 z 5

Opět důkaz toho, že v komiksech je četba srozumitelnější.

Neznámý muž leží v nemocnici se zánětem mozkových blan, nalezen na nástupišti a nyní blouzní na lůžku v deliriu. V horečkách vidí profesora a sebe jako zkoušeného. Odpovídá na otázky o tom jak složil Krakatit tohle slovo opakuje několikrát za sebou spolu s tím, že celý svět vybuchne a přivádí tím doktora k šílenství. Tajemný Krakatit, který vynalezl inženýr Prokop brzy zničí celý svět. Po uzdravení minulé nemoci sežene známého lékárníka a chce s ním vyřešit původ svého vynálezu. Než se tak stane je unesen a donucen sestavit Krakatit. Jeho nepřítelem se stává Daimon, vojáci a ti, kteří ho hlídají v železném krytu, aby jim dal to, co chtějí.
Útěk se podaří,ale stále je zde přítomnost a neznámý člověk blouznící na lůžku. Anebo ne ?

ozzak
06.10.2023 5 z 5

Velmi zajímavá verze slavného románu krakatit od Karla capka v komiksové verzi. Velmi pěkné udělané. Doporučuji všem kdo mají rádi Karla Čapka ale i milovníkům dobrých komiksu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Já tam nebyl! Nechoďte tam!

To je tragédie. Člověk v deliriu a my se možná ani nedozvíme jeho jméno.

Život je taky třaskavina...

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Krakatit: Na motivy románu Karla Čapka v seznamech

v dalších seznamech1x