Kosmos a strategie přehled

Kosmos a strategie https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204614/kosmos-a-strategie-204614.png 1 1 1

Na základě zhodnocení dosavadního stavu ve vývoji orbitálních zbraní rozebírá pplk. polské armády strategický význam kosmického prostoru v možném politickovojenském střetnutí. Ukazuje operační použitelnost kosmickýchprostředků prozabezpečení operací ozbrojených sil na Zemi, možnosti podpory bojové činnosti údery z kosmu a hodnotí stav a perspektivy protidružicové obrany. V závěrečné kapitole se zamýšlí nad nebezpečím války v kosmickém prostoru a uvádí některé eventuality dalšího vývoje astronautiky.... celý text

Literatura naučná Vojenství
Vydáno: , Naše vojsko

Kosmos i strategia , 1970

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kosmos a strategie. Přihlašte se a napište ho.

Perseus
02.06.2019 1 z 5

Tato kniha mě absolutně zklamala. Vzhledem k datu vydání jsem sice čekal, že se autor bude spíše věnovat sovětské kosmonautice a kosmickým projektům a ty západní bude přehlížet, nebo bagatelizovat. Ovšem autor šel ještě dál. USA a země NATO jsou zde líčeny jako militantní a imperialistické zlo, které chce udělat z kosmu bitevní pole, zatímco Sovětský svaz je ten jediný, komu jde o mírové využití kosmu pro všechny. Z dnešního pohledu je to samozřejmě absurdní. Vzdal jsem to po cca 70 stranách.
Sečteno a podtrženo knihu rozhodně nemohu doporučit jako zdroj nějakých hodnotných informací tedy pokud nejste komunisti, rusofilové či jiní odpůrci západu či NATO.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kosmos a strategie v seznamech

Autorovy knížky

1973  20%Kosmos a strategie