Kosmičtí křižáci přehled

Kosmičtí křižáci
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172085/bmid_kosmicti-krizaci-172085.jpg 4 116 116

V roce 1345 se sir Roger připravuje v anglickém městečku Ansby na výpravu na pomoc svému králi Eduardu III. do Francie. Tehdy přistane vedle jejich tábora obrovská kosmická loď. Mimozemšťané zahájí bez výstrahy palbu z laserových zbraní, ale jsou rozdrceni obrněnou jízdou. Sir Roger chce s pomocí zajatého mimozemšťana využít kosmickou loď na podporu své výpravy do Francie. Ten je však zradí a nasměruje loď na svou planetu Tharaxion, která je součástí galaktického impéria Wersgoriasanu. Angličanům nezbude nic jiného než dobýt planetu Tharaxion a postupně celé hvězdné impérium… S předmluvou Ivana Adamoviče.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , SFK Winston

The High Crusade , 1960

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kosmičtí křižáci. Přihlašte se a napište ho.

PierReVesper
28.05.2024 3 z 5

Velmi oddychové scifíčko. Jednoduchý, krátký příběh i styl vyprávění je jednoduchý. Určitě neurazí a nápad s anglickými rytíři dobývajícími cizí planety je vlastně skvělý. Jen to podání není úplně 100%.

PastorMal13
19.01.2024 4 z 5

Chvíli mi trvalo zvyknout si na autorův styl psaní, ale poté jsem si užíval tuto vtipnou kroniku anglické křížové výpravy proti Wersgorixanům.

danny_21
22.08.2023 3 z 5

První román z knižní řady Poutník je pardoií na dokonalou křížovou výpravu vedenou sirem Rogerem a jeho vazaly včetně nadaného Božího sluhy mnicha Parvuse. Tažení se ovšem neodhrává v okolí Svaté Země, ale několik set světelných let od rodné hroudy na palubě mimozemské kolonizující kosmické lodi, kterou si chrabří Angličané po zlikvidování posádky přivlastnili jako kořist. Jediný přeživší Alijén, považovaný za zplozence pekla, si po pár dnech zajetí a intenzivnímu kurzu s mnichem osvojí latinu a je sirem Rogerem donucen nakopnout vrtule lodi a vytáhnout proti Francouzům. Leč mazaný ufoun nasměruje loď na domovskou planetu Tharaxion, kde doufá, že Britové dostanu zaslouženou odplatu. Budou stačit meče, luky a hrubá síla proto plazmovým zbraním v galaktickém souboji ? Oceňuji výborný nápad, který ale mohl být využit o dost lépe a vyýživněji, dokážu si představit daleko víc vtipu a absurdit ve stylu bandy Monty Pythonova cirkusu říznutého Červeným trpaslíkem - 60 %

Knižní novinky (43. týden)

20.10.2019

Kniha Kosmičtí křižáci v seznamech