Provokatér přehled

Provokatér https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215307/mid_provokater-215307.jpg 4 157 157

Konrád Sejer série

< 10. díl

Bezchybný život Karstena a Lily Sundelinových se hroutí ve chvíli, kdy nacházejí své dítě spící v kočárku za domem celé od krve. Po překotném úprku do nemocnice se dozvídají, že jejich dcera není zraněná, někdo ji pouze polil jateční krví. Kdo se mohl snížit k tak děsivému vtipu?

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha ?

Varsleren , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Provokatér. Přihlašte se a napište ho.

Roubas
03.11.2022 4 z 5

Děsivá studie hranice mezi vtipem a zlem. Výborně vygradovaný a skvěle psychologicky vykreslený příběh, kde nám autorka s nepříjemnou autentičností ukazuje, jak vratký je náš pocit bezpečí a jak "málo" stačí, aby se nadobro vytratil.

Teclaireddy
13.07.2022 4 z 5

Líbilo se mi trochu méně než Indická nevěsta, ale také super. Vyhovuje mi autorčin styl - není to klasická detektivka, spíš psychologický román s lehce otevřeným závěrem, který nabízí různí interpretace. Jednu hvězdičku ubírám za trochu rozvláčnější prostředek knihy, kde bylo na můj vkus až příliš "provokatérských akcí", stačilo by jich podle mě i méně.

Ophelie
29.11.2020 4 z 5

Kniha se četla tak říkajíc sama. Ačkoli je pachatel hned na začátku odhalen, neubírá to na čtivosti, napětí postupně roste. Činy Johnnyho se stupňují, otázkou zůstává, zda měl či neměl prsty i v tom posledním, který měl až hrůzné následky. Na příběhu Johnnyho je vidět, jak moc člověka formuje prostředí, ve kterém vyrůstá a žije, především s kým vyrůstá a žije. Svým způsobem byl Johnny sám oběť volající svými činy o pomoc. Knihu lze určitě doporučit k přečtení.

Knižní novinky (22. - 30. 4.)

22.04.2013

Kniha Provokatér v seznamech