Konečně rozumné slovo přehled

Konečně rozumné slovo https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60087/konecne-rozumne-slov-60087.jpg 4 11 11

Minipovídky, textové koláže a slovní hříčky vybrané z dvacetileté tvorby známého textaře. Vodňanský nakládá s jazykem bez ohledů a předsudků, naopak všemi prostředky ozřejmuje sklon jazyka k frázi i jeho podíl na křivém zrcadlení skutečnosti.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Konečně rozumné slovo. Přihlašte se a napište ho.

ddkk
19.02.2024 3 z 5

Mám doma pradávnou desku Vodňanského a Skoumala se záznamem představení "S úsměvem idiota". Dodnes bych asi dokázala leccos z absurdních dada textíků skvělé dvojice odcitovat...

Pobavily mě i některé Vodňanského hříčky v této knize, i když občas jsem měla pocit chybějící pointy a samoúčelnosti.

Ronnie68
25.10.2022 3 z 5

Jak už bylo řečeno... Některé krátké příběhy byly fakt dobré.... Ale jiným jsem absolutně nerozuměla....

Corso
23.08.2022 4 z 5

Milo dadisticke texty. Jedine porovnanie ma napadne Daniil Charms. Potrhle, ale niektore mi prilis nesadli. Zda sa ale, ze je to len vec momentalneho pohladu a nalady. Celkovo si na citanie knihy spominam ako na prijemne straveny cas.
Kazdopadne Vodnanskeho texty su ZJAV :) Pisat podobne je vazne balancovanie na napnutom lane. Vyzera to ze pise o nicom, ze to dokaze hocikto, ze to tak pise lebo nema na nic vaznejsie. Ze nedokaze napisat nic co by malo hlavu a patu.
No pravda je taka ze lahko sklznete do nepochopenia, az do trapnosti, dada si musi najst "svojho citatela". Klucom je, nesnazit sa velmi byt vtipnym.

Tajemný cizinec, Dáma z Monsoreau a dalších 44 eknih zdarma ke stažení

25.07.2022

Kniha Konečně rozumné slovo v seznamech