Kniha pohádek přehled

Kniha pohádek https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135593/kniha-pohadek-135593.jpg 4 47 47

Pohádky různých evropských národů, které Kubín shromáždil a převyprávěl spolu s těmi, jež sám zaznamenal ve svém rodném Podkrkonoší a v Kladsku.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kniha pohádek. Přihlašte se a napište ho.

Janizoun
08.02.2024 5 z 5

S knihou jsem se setkala poprvé a první vydání je z nezapomenutelného roku 1968.
Kouzelné pohádkové čtení se líbilo nejen mně, ale hlavně dětem
Milé, pěkné pohádky z různých zemí, které jsou podobné těm co známe z dětství a krásné kresby uvnitř od Josefa Lady, doporučuji nejen všem dětem, ale klidně i všem dospělým.

n.ezn.amy
01.02.2024 5 z 5

Převyprávěné pohádky z Ruska, Polska, Rumunska a dalších zemí. Je v nich hodně poznat různé slovanské prvky, kdy některé z pohádek bych řekl, že jsou notoricky známé v Česku ač se jedná o pohádky z jiných zemí. Je psána nářečnou češtinou, která mi ovšem při čtení vůbec nevadila. Knize dodává tu správnou atmosféru krásné ilustrace Josefa Lady.

Hebrey
13.02.2022 2 z 5

Pohádky obsažené v knize nejsou špatné, některé jsou známější, jiné méně a mají všechny dobré valstnosti pohádek obecně. Nicméně jazyk se mění a pro dnešní děti asi není tato verze češtiny snadno srozumitelná. Některé pohádky jsou si navíc velmi podobné a mnohdy se spíš jedná o dvě verze téže.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kniha pohádek v seznamech

v Právě čtených1x