Klestění zarostlého chodníčku aneb Janáček pro samouky přehled

Klestění zarostlého chodníčku aneb Janáček pro samouky
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18286/klesteni-zarostleho-chodnicku-aneb-janacek-pro-samouky-18286.jpg 5 5 5

Napěvky, trylky, sčasovky a spletny. Tak Janáček pojmenoval své hudební útvary. A jsou to nejkratší sekvence tónů dávající hudební smysl a obsahující hudebni sdílení. V lingvistice by tomu asi odpovídal morfém. Janáčkovy hudebni kejkle s útržky melodií se trochu podobají namátkovému tahání rozstřihaných textů na jednotlivá slova z klobouku, jímž dadaisté do bizarních kombinací sestavovali na první pohled vzájemně nesouvisející sdělení a objevovali v nich nové souvislosti, nové obsahy a nové významy, jaké si tradiční poetický řád nedokázal představit. Janáček to dělal podobně ze zdánlivě nesouvislých notových zápisků, náhodně odposlouchaných, pečlivě zapisovaných a pak pracně kombinovaných v nové melodické struktury.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Klestění zarostlého chodníčku aneb Janáček pro samouky. Přihlašte se a napište ho.

alibaba72
14.02.2016 5 z 5

Velmi povedená kniha. Od začátku do konce jsem se bavil. Doporučuji tuto knihu všem milovníkům Janáčka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Klestění zarostlého chodníčku aneb Janáček pro samouky v seznamech