Keltské vzory. Vizuální rytmy dávnověku přehled

Keltské vzory. Vizuální rytmy dávnověku
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249247/bmid_keltske-vzory-vizualni-rytmy-davnov-249247.jpg 4 4 4

Jak uvázat keltské uzly? Jaká jsou tajemství klíčových vzorů? Existují zvláštní způsoby tvorby keltských spirál? Co tyto tajuplné vzory ve skutečnosti znamenají? Kdo je poprvé použil? A odkud se vzaly? V této výpravné a graficky půvabné knize nás výtvarník a spisovatel Adam Tetlow seznamuje s praktickými návody na tvorbu prastarých magických keltských vzorů, ale i se základními principy, které se za nimi skrývají. Kniha je doplněna ukázkami ze staré i novodobé tvorby a vzácné rytiny.... celý text

Literatura naučná
Vydáno: , Dokořán

Celtic Pattern: Visual Rhythms of the Ancient Mind , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Keltské vzory. Vizuální rytmy dávnověku. Přihlašte se a napište ho.

ladyfromskye
20.01.2016 3 z 5

Pro mě se tato knížka stala velkým zklamáním. Byla prostě příliš uspěchaná, nedokázala jsem s ní držet krok. Co mi bylo slibováno v anotaci, zůstalo jen slibem: keltské uzly vázat ani malovat neumím, zvláštní způsoby tvorby keltských spirál mě chtěly přinutit k oživení vyšších matematických znalostí (které chci rozhodně nechat tam, kde jsou, totiž někde v koutě, kde je absolutní tma) a co se týče odpovědí na otázky, kdo vzory poprvé použil a odkud se vzaly, ty byly zodpovězeny jen jakoby mimochodem.
Že tohle bude jenom rychlokurz, s tím jsem počítala. Právě na to jsem se ale těšila: rychle se naučím něčemu novému, rychle se o něčem dozvím to podstatné. Edice Pergamen se těšila mému zájmu a ten zase poctivě čekal, až budu mít čas. Ale po této - chtělo by se mi skoro říci nešťastné - zkušenosti opravdu nevím, co s tím. Zřejmě si ještě přečtu Evoluci, ale jestli budu mít problém užít si rychlokurz tématu, o kterém toho vím, řekla bych, dost, nezbude mi nic jiného, než na tuto edici se smutkem zanevřít.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Keltské vzory. Vizuální rytmy dávnověku v seznamech

v Právě čtených1x