Kdybys nebyla, vymyslím si tě přehled

Kdybys nebyla, vymyslím si tě
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118575/kdybys-nebyla-vymyslim-si-te-118575.jpg 4 58 58

Ivan Kraus se ve své nejnovější próze tentokrát nevrací do časů dětství, ale nechává svého hrdinu prožívat citové bouře první lásky zároveň s nekonečnou nudou prvního zaměstnání, to vše pod vlivem atmosféry padesátých let minulého století. Zachycuje tuto dobu i vnitřní svět postav s vtipem a lehkostí, jež jsou pro něj typické a jež mu získaly trvalou oblibu u čtenářů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kdybys nebyla, vymyslím si tě. Přihlašte se a napište ho.

kuruteku
24.08.2022 3 z 5

Kdybych nečetl povídkové cykly, asi bych na autora zanevřel. Nenadchlo. I když zajímavý způsob vyprávění s autorským prvkem. I když mnohé zajímavé obraty a přirovnání. Prostě to bylo příliš umělé oproti povídkám.

vendy246
31.08.2021 4 z 5

Autorovi se podařilo krásně zachytit pocity mladého zamilovaného kluka v kontextu doby.
Ze socialistického ranního tisku: "BUDOUCNOST osmkrát: z toho jednou KRÁSNÁ, dvakrát NADĚJNÁ, dvakrát ZÁŘIVÁ a třikrát SVĚTLÁ"

Magrata15
07.03.2021 3 z 5

Tuhle knihu mi půjčila kolegyně z práce. Prý abych se trošku zasmála.
Takže jsem ji začala číst už v autobuse cestou z práce. A u čtení jsem se usmívala.
Teď se můžete v autobuse beztrestně a bez povšimnutí usmívat, nebo šklebit, nebo i zívat, protože přes respirátor to stejně není vidět.
Takže zpět - tato kniha je lehce úsměvná, ale řezat smíchy se u ní nebudete. Jde o zajímavé postřehy mladého muže z dob nedávno minulých. Komentáře k politické situaci, dění v práci a jeho úspěchů v lásce.

Tuto knihu bych zařadila do kategorie - neomráčí, neurazí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kdybys nebyla, vymyslím si tě v seznamech