Katerina přehled

Katerina https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431606/bmid_katerina-EsE-431606.jpeg 4 42 42

To, co se děje v téhle knize, průměrný mileniál nepochopí. Paříž, rok 1992. Mladý Američan Jay sem přijíždí napsat knihu, která změní svět. Brzy zapadne do divokého životního stylu plného alkoholu, sexu a drog, seznámí se s krásnou modelkou Katerinou a bláznivě se do sebe zamilují. Společně pokračují v bouřlivé jízdě, která nemůže skončit dobře. Los Angeles, rok 2017. Jay je slavný, bohatý, ale vyhořelý spisovatel. Zdá se mu, že jeho život postrádá smysl. Z letargie ho vytáhne série záhadných zpráv na Facebooku a vtáhne ho zpátky do světa, odkud kdysi utekl.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Domino

Katerina , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Katerina. Přihlašte se a napište ho.

barge
04.11.2021 odpad!

Tohle mě fakt dost zklamalo. Autor netají svou adoraci Henry Millera. Ve své nadutosti se ale snaží svého "mentora" doběhnout, ne-li předběhnout a ve výsledku jen trapně a dýchavičně kulhá daleko za jeho zadkem. Literatura pro literaturu! Nabubřelá exhibice vlastních vědomostí (každý, kdo má jen průměrné vzdělání, ty rozbory uměleckých děl číst nepotřebuje), ale i ukradených názorů. (Vím, o čem mluvím. V Paříži jsem strávila hodně dlouhou a plnotučnou dobu a mnohá tzv. subjektivní hodnocení autora výtvarných děl nebo městských objektů jsou jen "přešité" informační tabulky.) Předvídatelný obsah, ošuntělá, otravná forma. Když vás každá dvacátá stránka atakuje sdělením "Rty, jazyky, dech. Ruce. Ona vlhká. Rty, jazyky, dech...Vlhkost. Bradavky..." ,. není už to vzrušující, je to trapné. Miller je vzrušující a nepředvídatelný od první do poslední stránky. Jeho "napodobitel" je jen nudný.

sugar0124
30.08.2021 2 z 5

Vcelku čtivé.

Domka901
24.08.2020 4 z 5

V něčem mi knížka připomínala Grófku, zpracování bylo ovšem zajímavější a Frey si pohrál i se zápletkou.

Knižní novinky (3. týden)

11.01.2020

Kniha Katerina v seznamech