Karel IV. - Císař a císařovna přehled

Karel IV. - Císař a císařovna
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528957/bmid_karel-iv-cisar-a-cisarovna-658b316d21e21.jpg 4 89 89

Lucemburská pentalogie série

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Karel IV. - Císař a císařovna , 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Karel IV. - Císař a císařovna. Přihlašte se a napište ho.

malýčtenář
05.11.2023 5 z 5

Opět se setkáváme s Karlem IV. ,A jeho mladičkou ženou Alžbetou, která mu život také neulehčuje. Život našeho nejslavnějšího panovníka je ličen opravdu výborně, jako kdyby vše, jak je psáno, byla pravda doslova. Starosti velké , neustálé boje o přežití a udržení moci. Také neshody v rodinném kruhu a podlomené zdraví. Zkrátka výborná kniha. Hurá na další díl.

fénix56
02.10.2023 4 z 5

Druhý díl série o Karlu IV.se mi líbil o něco méně než první díl této série, ve kterém se dělo více zásadních skutečností. Zde šlo hlavně o ustálení vztahu mezi Karlem a ještě nevyzrálou, někdy tvrdohlavou Alžbětou Pomořanskou. Rovněž přetrvává rozmazlování syna Václava. Těžkou ranou pro Karla je smrt arcibiskupa Arnošta.

Posloucháno jako audiokniha v podání výborného Jiřího Dvořáka.

E_Lan
29.04.2023 3 z 5

Není to zlá historická kniha, velmi příjemně namluvená panem Dvořákem. Přesto že by mě nějak významně bavila a dala možnost se ztotožnit s postavami bohužel ne. Ale historicky mi přijde velmi věrná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Karel IV. - Císař a císařovna v seznamech

v Právě čtených1x