Jurassic Park #4 přehled

Jurassic Park #4
https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/7580/jurassic-park-7580.jpg 3 20 20

Jurský park (komiks) série

< 4. díl

Comicsová verze slavného Spielbergova filmu. Na jednom z ostrůvků při Kostarickém pobřeží buduje miliardář John Hammond unikátní zábavní park, jehož skutečnou podstatu zahaluje tajemství. Ten pozve na svůj ostrov několik význačných vědců z různých oborů. Doktora Granta, paleontologa, paleobotaničku doktorku Ellie Sattlerovou, a matematika Iana Malcolma. Teprve při vstupu se však vědci dozvídají pravdu o skutečné ohromující podstatě Hammondova projektu. Ostrov se proměnil v Jurský Park - podařilo se naklonovat živé dinosaury, zvířata z masa a krve!... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jurassic Park #4. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (3)

Ivan Kučera
22.01.2021 3 z 5

Tak nič, po skvelej, temnej a hororovej trojke opäť návrat k prvým dvom dielom – teda k fajn priemeru. V štvorke došlo k zjavne razantnému kráteniu oproti filmu. Tvorcovia trochu doplatili na to, že v jednotke a dvojke „len“ budovali atmosféru a predstavovali postavy, potom v trojke sa to predsa len už konečne rozbehlo, no očividne ešte nejaké dva tri zošity chýbajú, pretože záverečná štvorka mala neľahkú úlohu: komiksovo adaptovať film od momentu napadnutia autokolóny T-Rexom. No a každý, kto videl Spielbergov film vie, že sa toho následne odohralo ešte strašne veľa a vtesnať to do necelej tridsiatky stránok hraničí s umeleckou samovraždou. A podľa toho to aj vyzerá, takže sa skracuje a skracuje a za obeť padá nejedna obľúbená scéna (koniec počítačového technika Arnolda). Nakreslené je to pekne, ale skrátka príliš rýchlo upaľujeme dopredu a občas nechápavo krútite hlavou (miniatúrny výbeh velociraptorov a chápem tomu správne, že Muldoon si na raptorov vzal... RAKETOMET???).

yaoiyuri
04.11.2018 2 z 5

No takhle… v době vydání jsem byla příliš malé pískle, a tak jsem si tyhle časopisy musela sehnat až v dospělosti a za mnohem víc peněz – na rozdíl od filmů k nim tedy nemám žádný (nostalgický) vztah. Příběhově vlastně stručněji kopírují scénář filmu (navíc tu zůstala scéna s trávicími kameny triceratopse, což je malé bezvýznamné plus).
Hlavním problémem téhle komiksové série však bohužel netkví v občasných kostrbatých dialozích či příšerném fontu s domalovanou diakritikou (naštěstí jen v 1. díle), ale v kresbě. Což je u komiksu opravdu nemilé. Když pominu, že některé postavy si nejsou vůbec podobné (zatímco jiné jsou přesné kopie svých filmových protějšků), opravdová hrůza přichází v případě tyrannosaura a raptorů. Jejich kresba je místy vyloženě otřesná – v akčních scénách vypadají jako ošklivé pokroucené ještěrky a občas v jejich designu není téměř rozdíl. V tomhle ohledu jsou pro mě tyto komiksy zklamáním, po vizuální stránce jsem čekala něco vytříbenějšího.


Kapis
13.01.2016 4 z 5

Jako dnes si vzpomínám, když jsem vylezl z kina po Jurském parku, to byly efekty, to byla bomba. Dnes už je různých pořadů s perfektními animacemi dinosaurů přehršel a nikomu to asi už nepřijde výjimečné nebo vzácné, ale v té době jsme měli všichni oči navrch hlavy. No a pak vyšel komiks, který jsem samozřejmě musel mít a dokonce jsem si aji nějaké peníze z kapesného na ně schoval a celou sérii si s chutí koupil. Ze sentimentu nemohu pod 4 hvězdy, i když by to asi dnes už neobstálo. Jo a má to velmi kvalitní obal, takový křídový, pevný:)

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Jurassic Park #4 v seznamech

v Přečtených19x
v Knihotéce15x
v Chystám se číst1x
v Chci si koupit2x

Štítky knihy

zfilmováno komiksy dinosauři

Autoři knihy

Walter Simonson
americká, 1946
Gil Kane
americká, 1926 - 2000