Julie přehled

Julie
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213995/mid_julie-213995.jpg 4 125 125

Mladá Američanka Julie Jacobsová zdědí po své tetě podivný dopis, který ji posílá do italské Sienny. Zde se Julie dovídá, že je přímým potomkem Julietty a Romea, kteří v Sienně skutečně ve 14. století žili a jejichž tragický příběh inspiroval nesmrtelné Shakespearovo drama.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Julie. Přihlašte se a napište ho.

Joyce24
18.05.2024 5 z 5

Knihu jsem objevila zcela náhodou a musím přiznat, že jsem si četbu jak se patří užila. Příběh je to romantický i dobrodružný, kde nechybí pátrání v daleké minulosti založené na skutečných událostech v italské Sieně. Mám ráda Itálii a Sienu zvlášť, proto na mě tento příběh velmi zapůsobil. Díky této knize jsem se vlastně dozvěděla, že původně byl příběh Romea a Julie zasazen do Sieny a až později ho italský spisovatel Luigi da Porto a následně i Shakespeare přesunul do Verony.

MAU256
31.10.2023 4 z 5

Díky novým komentářům jsem narazila na tuto knihu, jsem moc ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst. Bylo to romantické, s trochou napětí, velkým odhalením lží, které Julii a Janicu celý život provázely. Je zde popsána přítomnost, ale i minulost. Knížka určitě stojí za přečtení.

Renike
08.04.2023 5 z 5

To bylo parádní počtenícko - napínavé, historické a romantické, nasazené do nádherné toskánské Sieny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Julie v seznamech

v Právě čtených1x