Jirkův tajný klíč k vesmíru přehled

Jirkův tajný klíč k vesmíru
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404275/bmid_jirkuv-tajny-klic-k-vesmiru-sOl-404275.jpg 4 180 180

Za vším je útěk Jirkova ochočeného prasátka. Díky němu se Jirka seznámí se svými sousedy - Aničkou a jejím otcem Erikem, který se zabývá vědou. Erik má nejvýkonnější počítač na světě a říká mu Kosmo. Ten dokáže vyslat Jirku a jeho kamarády na jakékoli místo ve vesmíru. Kosma by ovšem rád využil i někdo jiný - a Erik s Jirkou se tím dostanou do obrovského nebezpečí. Ve vesmíru totiž není nic nebezpečnějšího než černá díra... Kniha se čte jedním dechem a spojuje veselé dobrodružství s vědeckými údaji o vesmíru. Najdete v ní nejnovější poznatky o černých dírách od Stephena Hawkinga a také mnoho barevných fotografií přímo z kosmu.... celý text

Dobrodružné Vesmír Pro děti a mládež
Vydáno: , Universum (ČR)

George's Secret Key to the Universe , 2007

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jirkův tajný klíč k vesmíru. Přihlašte se a napište ho.

cestina_s_linus
16.05.2024 4 z 5

Na tuto knihu jsem narazila už na základce. Tehdy se mi příběh moc nelíbil a knihu jsem ani nedočetla. Dala jsem knize ještě jednu šanci a svým způsobem je tato série stejně dobrodružná jako Klub tygrů.

Co se mi na knize líbilo:
- velké množství vtipných momentů
- kontrast mezi rodiči Jirky a Aničky
- ilustrace a fotky vesmíru
- informace - občas je to na “děti složité, ale mohlo to být i složitější
- Kryštof

Myslím si, že jde o zajímavý kousek, který by neměl chybět ve třídních knihovničkách na ZŠ.

knihu jsem četla v rámci spolupráce s Knihobot.cz

JustABookReader
04.05.2024 4 z 5

Dle mého názoru je kniha trochu slabší a proto dávám 4 hvězdy, ale je to poměrně naučné a příběh není nějaký strašný. Přišlo mě, že by kniha mohla být bud mířená na starší publikum, nebo by mohla být trochu kratší a více zaměřená na příběh.

Jitka822
07.03.2024 4 z 5

Četla jsem sedmiletému synovi. Kniha je pro trochu starší. Každopádně za me skvělá volba.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jirkův tajný klíč k vesmíru v seznamech

v Právě čtených4x
v dalších seznamech3x