Jdi za zeleným světlem přehled

Jdi za zeleným světlem https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71386/jdi-za-zelenym-svetlem-71386.jpg 4 51 51

Po mnohaletém odmlčení vychází další kniha Valentova, vyvrcholující dosavadní jeho dílo. Je to cesta do hlubin vlastního nitra, neúprosné odkrývání duše zprvu sobeckého citu neschopného intelektuála, který se pod dojmem životních i historických událostí dostává z isolace a roste z ustrašence až téměř v hrdinu protinacistického odboje. Román je skladebně zajímavý prostupujícími se dvěma pásmy: v kapitolách se děj líčí "objektivně", v "intermezzech" je pak subjektivní pohled nehrdinského hrdiny. I když lze vytknout knize řadu nedostatků (neživotnost postav z lidu, romantisování ženských postav a j.), nelze jí upřít zdařilost psychologické analysy bezpartijního intelektuála, profesora, spisovatele a malíře-amatéra Šimona se všemi jeho zmatky, vytvoření věrné atmosféry "protektorátu", formální podnětnost. ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jdi za zeleným světlem. Přihlašte se a napište ho.

AnoMANder
29.02.2024 2 z 5

K četbě jsem se rozhodnul na základě přednášky o autorovi. V ní bylo řečeno, že se vyžívá v popisech a byla to pravda. Kniha má dobrý námět, ale je (pro mě) hodně rozvláčná, plná popisů, postav. Hodně stran sem jen přelétl očima nedokázal jsem se pořádně začíst. Chce to trpělivost.
Tempo knihy je víceméně stále stejné, chybí mi tam více akce, zvraty.

Luigi1
10.12.2022 3 z 5

Ústřední postavou je profesor,který si žije ve svém světě.

Lili2
02.09.2022 5 z 5

Krásné, čtivé, k zamyšlení.
Bylo zfilmovano někdy v r. 1968, leč film jsem nikde nenašla.
V novém zpracování si v roli zubaře Krofty představuji Zdeňka Svěráka, když představoval vilu novému najemci:
"Paní Kozáková, je možné sehnat někde dřevo!"
"Těžko" řekla domovnice
"Tak vidite. Je to vzácnost. Uprostřed lesa."
Nebo
"A všiml jste si té paničky....? Kdyby jste si s ní něco začal.. on by vás prostě něčím klepl a bylo by".
"Něco takového by mě nenapadlo. Ostatně jsem ji ani neviděl."
"Uvidíte ji a napadne vás to."
Úžasné.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jdi za zeleným světlem v seznamech

v dalších seznamech1x