Jazzová baronka přehled

Jazzová baronka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466277/bmid_jazzova-baronka-Zx1-466277.jpg 4 15 15

Začalo to o půlnoci… Pannonica „Nica“ Rothschildová měla na první pohled vše – vznešený původ, milující rodinu a nevyčerpatelné bohatství. To všechno se ale změnilo, když poprvé uslyšela skladbu ‘Round Midnight v podání jazzové legendy Theloniouse Monka. Jako uhranuta kouzlem se rozhodla opustit své nejbližší i jistotu rodinného zázemí Rothschildů a vydala se do Spojených států geniálního jazzmana vyhledat. Newyorská společnost živelnou Evropanku mezi sebe nepřijala, ale hudebníci ano. Nalezla u nich otevřenost a přátelství a oni v ní inspiraci a podporu. Její kabriolet běžně zdobil parkoviště jazzových klubů, kde trávila veškerý čas, zatímco popíjela whiskey z placatky maskované jako bible. Největší ranou pro její už tak pošramocenou pověst byla smrt drogově závislého saxofonisty Charlieho Parkera v jejím bytě. To se ale nijak nepodepsalo na její vzpurné povaze. Ani na lásce, s jakou pečovala o Monka až do jeho smrti v roce 1982. Jazzová baronka je nejen úžasný portrét Niky Rothschildové, ale také doby, ve které žila, a generace Rothschildů, která opustila rodinnou tradici v bankovnictví. Je to fascinující vhled do dějin jejich rodu – od pronásledování nacisty, přes století financování vlád a válek. Vše na pozadí strhujícího života svobodomyslné ženy.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Hudba a zpěv
Vydáno: ekniha , Metafora

The Baroness , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jazzová baronka. Přihlašte se a napište ho.

niknikita
27.05.2022 4 z 5

Přiznávám, že jsem tentokrát nadhodnotila knihu, která není zrovna literární skvost. Ale dostala jsem tolik nových informací o kterých jsem neměla ani zdání, že si to autorka zaslouží. Musím ocenit jak důkladně sháněla materiál k sepsání historie rodu Rothschildů a jak otevřeně popsala všechny, tedy i nepříliš lichotivé skutečnosti ze života některých členů rodiny.
Další z knih, kdy jsem si dohledávala na internetu plno podrobností a bavilo mě to.

iška
28.07.2021 3 z 5

Na životopisné tituly vydávané nakladatelstvím Metafora se vždy těším. Tento mě navíc zaujal tím, že autorkou je členka rodiny Rothschildů a praneteř hlavní protagonistky. No nezařadila bych jej sice v této řadě k nejlepším, ale historie Rothschildů je rozhodně zajímavá.

JancaMia
25.07.2021 4 z 5

Exkurze do rodiny Rotschildů, hlavně se životopis týká černé ovce Nice . Nicméně jsem toho názoru že matka by od svých dětí neměla utíkat i když chápu že zlatá klec tíží , nicméně děti za ní nemůžou ... příjde mi to krajně nezodpovědné , stavět koníčky nad rodinu ... tato kniha autorky se četla o dost lépe než "nedostižná láska" , románové životopisy jdou autorce lépe než uvědomělé romány o umění ...

Knižní novinky (42. týden)

11.10.2020

Kniha Jazzová baronka v seznamech