Jatka č. 5 přehled

Jatka č. 5 https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/137082/bmid_jatka-c-5-fKU-137082.jpg 4 1029 1029

Současný americký autor, vynikající tvůrce science-fiction, spojuje ve vědeckofantastickém románě vlastní zážitky - nejprve amerického vojáka za druhé světové války, později německého válečného zajatce za náletu na Drážďany aještě později spisovatele, píšícího román o válce a Drážďanech - s fikcí o životě na vybájené planetě. Kniha vyšla v řadě zahraničních překladů a její filmový přepis, z něhož část byla natočena v Praze, získal na festivalu v Cannescenu poroty.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Mladá fronta

Slaughterhouse-Five, or The Children's Crusade: A Duty-Dance with Death , 1969

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jatka č. 5. Přihlašte se a napište ho.

capricorn__
předevčírem 3 z 5

Tak to chodí...

Bohužel mě román příliš nenadchnul. Moc se mi líbí autorův nápad a poněkud groteskní pohled na druhou světovou válku a události kolem ní, ale i na člověka a jeho pohnutky. Myšlenka je uchopena velmi dobře, dokázal jsem se s autorovými pacifistickými myšlenkami ztotožnit, nicméně mě rozčilovala forma psaní. Díky té jsem se nedokázal s žádnou hlavní postavou propojit, pochopit ji, ale ani se nějak snadněji pohybovat uvnitř děje.

Tvurce001
06.02.2024 5 z 5

..."Tak to chodí..." ;)

vvikingg
16.01.2024 4 z 5

Četl jsem kdysi, když se na dobré knihy ve čtvrtek stály fronty. Po letech přečteno znova a příběh ,, kašpara.. Billy Pilgrima pobavil a přiměl k zamyšlení i po letech, tak to chodí..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jatka č. 5 v seznamech

v Právě čtených19x