Jak přestat kouřit přehled

Jak přestat kouřit https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65027/jak-prestat-kourit-p1A-65027.jpg 4 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak přestat kouřit. Přihlašte se a napište ho.

frantisek9054
07.02.2020

Kouřil jsem od 15 do 48 let 30 cigaret denně, někdy i více. Byl jsem na sebe naštvaný. Pokašlával jsem. Zadýchával jsem se. Začal jsem číst velké množství článků o škodlivosti kouření a sám sebe jsem tak vystrašil, že jsem si jednoho dne koupil dvě krabičky cigaret, naposledy jsem si zakouřil, pořádně a od následujícího dne jsem přestal. Prvních šest týdnů bylo šílených, měl jsem extrémní chuť na cigaretu. Ale vydržel jsem a byl jsem odměněn. Po 6.týdnech se chuť na cigaretu najednou úplně rozplynula a po dvou měsících už jsem žádnou chuť neměl. Zbavil jsem se drsně závislosti na nikotinu. Neužíval jsem žádné nikotinové pastilky či náplasti. To bych se závislosti nezbavil. To je to samé, jako kdyby abstinoval uživatel pervitin a zobal u toho tabletky s pervitinem. V tomto případě to zní jako pitomost, u cigaret je to to samé. Takže je potřeba vydržet asi 6 týdnů a pak je to fajn. Už se nezadýcháván, nepokašlávám, nelapám po dechu. Přibral jsem 10 kg za půl roku, nyní začínám měnit stravu, abych zhubnul. Teď se ještě budu modlit, že jsem si plíce nezničil způsobem, kdy by tam už byly nějaké zhoubné mutace a že nedostanu v následujících 10 letech rakovinu. Pak už snad plíce budou zregenerované.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jak přestat kouřit v seznamech