Jak plný je tvůj kbelík? Pozitivita tvého života přehled

Jak plný je tvůj kbelík? Pozitivita tvého života
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464282/bmid_jak-plny-je-tvuj-kbelik-bfN-464282.png 4 6 6

Americký Gallup zaujímá přední světové místo v oblasti výzkumu veřejného mínění. Dva jeho špičkoví odborníci, kteří napsali tuto knihu, užívají jednoduchou metaforu kbelíku a naběračky, aby ohodnotili, jestli náš kontakt s jinými lidmi (partnery, přáteli, spolupracovníky nebo třeba úplně cizími lidmi) přispívá k naplnění našeho kbelíku, tedy k intenzivnějšímu zakoušení pozitivity, či z něj naopak ubírá, tedy způsobuje, že prožíváme negativně. Jádrem knihy je přesvědčení, že i ty nejnepatrnější interakce ovlivňují naše vztahy, produktivitu, zdraví a délku života. Autoři za pomoci zajímavých faktů, výzkumů, strategií a příběhů ukazují, jak se v práci i v životě cítit lépe a jak k tomu dopomoci druhým. Kniha je doplněna průvodcem pro ty, kdo chtějí její myšlenky uplatnit v týmech a organizacích. Jak plný je tvůj kbelík? byl nejúspěšnější publikací v žebříčku New York Times a představuje jednu z nejprodávanějších knih nakladatelství společnosti Gallup.... celý text

Osobní rozvoj a styl Psychologie a pedagogika Zdraví
Vydáno: , Portál
Originální název:

How full is your bucket? , 2004


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak plný je tvůj kbelík? Pozitivita tvého života. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (2)

Uterox
29.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Teorie o nabírání naberackou do kybliku..vyprazdňování a doplnění vodou. Energie. Když je prázdný cítíme se bez energie. Někdo záměrně ubírá a tím nás zranuje. Nejnicivejsi zbraň - odebrat mužům emocni podporu. Plnění v organizacich-pravidelne dostávat uznání a pochvalu. Větší spokojenost. Dodávat energii radovym zaměstnancům. 5 pozitivnich interakci na 1 negativní.

ismael
17.02.2021 4 z 5

Je to takové americké, ale taky krásně pozitivní... Aneb proč má smysl šířit kolem sebe radost, zachovat se k druhému hezky, něco pochválit apod. I kvůli sobě.


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Jak plný je tvůj kbelík? Pozitivita tvého života v seznamech

v Přečtených6x
v Doporučených2x
v Chystám se číst20x
v Chci si koupit7x