Jak jsem vyhrál válku přehled

Jak jsem vyhrál válku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518441/bmid_jak-jsem-vyhral-valku-nP4-518441.jpg 4 1237 1237

Nesmrtelný satirický román z roku 1963 o válce, kde se zásady vojenské taktiky uplatňují spíše než v boji za Krále a Vlast při zápolení o zdroje alkoholického či erotického uspokojení. Donkichotský poručík britské spojenecké armády Ernest Goodbody se během několikaleté anabáze snaží vrátit válce její důstojnost. Jeho počínání je však absurdní, neboť válka je beznadějně směšnou záležitostí a smích je také to jediné, čím ji lze porazit. Kultovní a celosvětově oblíbená próza se v roce 1967 stala předlohou pro stejnojmenný britský film s Johnem Lennonem v jedné z ústředních rolí.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Kalibr

How I Won the War , 1963

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak jsem vyhrál válku. Přihlašte se a napište ho.

Marekh
21.05.2024 4 z 5

Jedná se o humoristický válečný román. Takový jiný pohled na válku, než běžně čteme.

Hlavní postavou je poručík ERNEST GOODBODY, který zažívá různé příhody se svou posádkou v Africe, v Itálii, v Řecku, ve Francii, v Německu. Některé situace byly úsměvné a vyloudily na mé tváři úsměv.

Na počátku každé kapitoly se nacházejí citáty významných osobností.

bumble
16.05.2024 3 z 5

Ernest Goodbody působí jak Fantozzi a stoletý stařík v jednom. Jeho naivita a smysl pro spravedlnost je ze začátku hodně vtipná a člověk se tlemí od ucha k uchu. Postupem času to však pro mě ztrácelo grády a už mě to tolik nebavilo.
A přesto, že mě to asi úplně ze židle nezvedalo, tak jsem si knihu užil a pohled na válku z pohledu účetního byl přinejmenším osvobozující.

E_Lan
29.03.2024 5 z 5

Tak tohle je asi klasika. Obrovsky zábavná klasika. Válka viděná z druhé stránky, očima naivního účetního v pozici důstojníka, očima prostých vojáků, kteří holt musejí dělat to co se po nich chce a nikam se nehrnou. U všeho toho potkávání národů popsané velmi humornou formou, u které jsem se několikrát dokonce “řezal:-) Skvělá to kniha!

Do ráje, Království obávaných a další knižní novinky (35. týden)

27.08.2023

Kniha Jak jsem vyhrál válku v seznamech

v Právě čtených12x
v Přečtených1 822x