Já, François Villon přehled

Já, François Villon https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321258/bmid_ja-fran-ois-villon-NrF-321258.jpg 4 43 43

Drsná, ale o to pravdivější románová biografie básníka a dobrodruha se v mnohém liší od idealizovaných životopisů z poslední doby. François Villon, jehož otce oběsili a matku ponižovali, si užíval života v prostředí pařížské spodiny, lhal a kradl, ale jako chráněnec kněze také studoval na univerzitě a stýkal se se šlechtici a vzdělanci. Barvitě napsaný portrét představuje Villona jako rozporuplného člověka, jemuž nebyl žádný cit cizí, od těch nejnižších až po ty vznešené. Jako první z prokletých básníků vytyčil pro mnohé pozdější mistry francouzského verše trnitou cestu absolutní svobody. Za románovou biografii Françoise Villona získal Jean Teulé Cenu za životopisný román.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Garamond

Je, François Villon , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Já, François Villon. Přihlašte se a napište ho.

Jackjelly
22.01.2021 5 z 5

François Villon..................kdo jej v pubertě nemiloval, neprožil pubertu.

Komu nechybí, nebyl mladý.

Kniha mne nadchla svou kombinací
- kašlu na romantizujícího okouzlujícího Františka
- byl úžasný a sympatický rošťák
- a taky obyčejný šmejd
- paní Loukotková se mýlí/milovala ho/měla úchylku pro pro lumpy
- fakt si uměli v té době vychutnat popravy

x je správně

a máme testamenty
přežily staletí
a stále oslovují
u pramene i na střední škole prvních lásek

HŠ
24.05.2019 3 z 5

Povrchní, plytké. Zpracování mě moc nenadchlo.

Blue
02.08.2018 3 z 5

Neuvědomuji si, že by mi bylo u některé knihy tak fyzicky špatně, jako nyní. Je jistě možné psát i o ošklivých věcech, ale má-li autor potřebu je popisovat tak naturalisticky a s takovým "nasazením", možná by měl navštívit psychiatra. Tohle jsem číst neměl, dost mi to zkazilo náladu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Já, François Villon v seznamech

v Právě čtených2x