Divím se, že jsem tak veselý přehled

Divím se, že jsem tak veselý
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106892/divim-se-ze-jsem-tak-vesely-106892.jpg 4 139 139

21. dubna 1945 americké letouny bombardovaly Vídeň a zničily i dům, do jehož sklepení se před náletem uchýlilo sedm lidí: tři muži, tři ženy a malá holčička. Nikdo z nich netušil, co tu prožije, a každý pak dramatickou situaci řešil po svém...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Melantrich

Mich wundert, dass ich so fröhlich bin , 1949

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Divím se, že jsem tak veselý. Přihlašte se a napište ho.

mgeisselreiter
26.01.2024 3 z 5

Autorova prvotina se liší od pozdějších vyzrálejších děl, občas je to i trochu nudné, sem tam trochu vycpané vatou, ale místy i poutavé. Čte se to dobře a na druhou stranu Simmel napsal román ve svých 24 letech - klobouk dolů. 60-70%, 26. 1. 2024.

bumble
12.01.2024 4 z 5

Určitě hodně zajímavá kniha. Charaktery jednotlivých postav a doba, ve které se to celé děje nutí k zamyšlení. Některé myšlenky jsou jistě poplatné i v současnosti a člověk si říká, jak by se sám zachoval, kdyby se do takové situace dostal.
Tohoto autora si zapamatuji a rád si od něj v budoucnu ještě něco přečtu.

Radimka
03.07.2023 3 z 5

(SPOILER) Knížka o bombardování na konci války. Partička lidí ve sklepě. Myslím, že v tom sklepení někoho zabili a pak všichni lhali. Ale už si to moc nepamatuju. Má lepší knížky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Divím se, že jsem tak veselý v seznamech

v dalších seznamech2x