Kvapky dažďa přehled

Kvapky dažďa
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159087/kvapky-dazda-159087.jpg 4 50 50

Hudsonovi série

Miešanka Rain vyrastá v černošskej rodine Arnoldovcov spolu so sestrou Beni a bratom Royom. Všade okolo seba vidí biedu, ktorá plodí zločiny, drogy, kriminalitu. Drsný a nebezpečný život na ulici jej naháňa hrôzu, no jej sestra akoby ho vyhľadávala. Rain sa snaží byť vzornou dcérou, dobre sa učí, pomáha doma, ale akosi nevie potlačiť pocit, že do tohto prostredia nepatrí, že je v ňom len cudzinkou a návštevníčkou. Potom jednej osudnej noci si vypočuje rozhovor, ktorý nebol určený jej ušiam: zdrvujúce odhalenie z minulosti, dlho utajované tajomstvo, ktoré zmení jej život na nepoznanie. Zo dňa na deň opúšťa všetko, čo tak dôverne poznala – rodinu, ktorú ľúbila, miesto, ktoré nazývala svojím domovom – a dievčinu presadzujú do nového prostredia, do bohatej rodiny Hudsonovcov. No tak ako nepatrila do biedneho sveta, v ktorom vyrastala, ani v tejto rozprávkovej ríši bohatstva a prepychu sa Rain necíti vo svojej koži. Útechou a veľkým potešením sa pre ňu stáva divadlo, ktoré hráva v luxusnej súkromnej škole. No bude to stačiť na to, aby sa jej splnila najtajnejšia túžba srdca a aby našla miesto, ktoré by skutočne mohla nazývať domovom?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Rain , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kvapky dažďa. Přihlašte se a napište ho.

Flajpik
17.07.2023 4 z 5

Dobrý den, právě jsem se dozvěděl že mi chybí stránky od 146-167, kdyby náhodou někdo měl tu knihu, nemohly byste napsat co tam je, hodně by mi to pomohlo prosím

Jarka_rybář
08.05.2021 4 z 5

Skvělá kniha. Moc se mi líbila.

cukrovka
29.05.2018 5 z 5

Velmi zajímavá a čtivá knížka. Od autorky už jsem jednu tetralogii četla a ani tato mě zatím nezklamala. Líbila se mi nezdolnost Rain, která je z prostředí gheta plného chudoby a násilí přesazena do světa bohatých, kde se snaží najít své místo a sebe samu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kvapky dažďa v seznamech

v Právě čtených1x