Hora světla přehled

Hora světla https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515845/bmid_hora-svetla-kLv-515845.jpg 4 18 18

Horou světla se v dobrodružném románě z indického prostředí poloviny 19. století nazývá proslulý diamant, známý pod jménem Kohinoor. Italský spisovatel zde vypráví na pozadí kastovních zásad, náboženských slavností, nebezpečných výprav proti tygrům-lidojedům a fakírského umění příběh dvou přátel, Inda a Evropana, kteří se drahokam snaží získat jako výkupné za přestupek proti kastovním předpisům.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Městská knihovna (Praha)

La Montagna di Luce , 1902

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hora světla. Přihlašte se a napište ho.

janina66
17.01.2024 4 z 5

Dobrodružná pohádka z exotického prostředí. Zlo bylo potrestáno, klaďasi zvítězili.

rafan65
07.12.2023 5 z 5

Po hodně letech jsem se vrátil k starým dobrým Karavanám. Jako kluk jsem je miloval, pokaždé jsem toužebně vyhlížel nové číslo. Teď jsem o hodně starší ale i tak mě tyto příběhy pořád baví. Tento díl je velmi dobře napsaný, příběh má spád, děj je napínavý a čte se krásně. Pro milovníky dobrodružství dobrá volba.

m_martina
04.11.2022 4 z 5

Docela dobrá kniha, kterou mi doporučil můj syn. Četl ji kdysi dávno, když byl ještě hodně mladý, ale já jsem ji vzala do rukou až nyní. Od pana Salgariho znám pouze filmového Sandokana, to byl před lety pro naši generaci kult. A tahle kniha také nebyla špatná, pěkně se četla.

Santa Lucia a dalších 2 040 eknih zdarma

29.05.2023