Hledání nové modernosti přehled

nehodnoceno
Hledání nové modernosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278964/bmid_hledani-nove-modernosti-2a9-278964.jpg 0 0 0

Studie o české literatuře na počátku dvacátého století. Kniha Hledání nové modernosti je časově zaměřena na desátá léta dvacátého století, zejména na čtyři pozoruhodné roky před první světovou válkou. První část monografie analyzuje dobový teoretický diskurz, v němž si moderně cítící výtvarníci a literáti vyjasňovali základní filozofické a estetické rámce své tvorby. Patří sem rovněž modernistické tendence v oblasti divadelní kultury. Do druhé části souboru jsou zařazeny studie interpretační, věnované autorům, jejichž tvorba představuje různé podoby poetik, významně se uplatňujících v tomto období. Jde o secesi, novoklasicismus, expresionismus a jeho kubistickou modifikaci, tzv. kuboexpresionismus, a jejich koncept je představen na rané tvorbě bratří Čapků, Františka Langera, Richarda Weinera aj. Do této části jsou zařazeny i dvě monografické studie věnované povídkové tvorbě Františka Khola a Josefa Karla Šlejhara.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hledání nové modernosti. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hledání nové modernosti v seznamech

v dalších seznamech1x

Eva Štědroňová
česká, 1946
2016  0%Hledání nové modernosti
2007  0%Polemiky, programy, poetiky: studie o české literatuře na počátku 20. století