Hitler a holokaust přehled

Hitler a holokaust https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231096/bmid_hitler-a-holokaust-231096.jpg 4 12 12

Publikácia z novej edície faktov minulosti pripravovanej renomovanými odborníkmi približuje holokaust, bezprecedentný zločin proti ľudskosti, ktorého cieľom bolo zničiť celú židovskú populáciu v Európe, a úlohu Hitlera v tomto procese. Odpoveďou na otázku, prečo sa to dialo, všetkými udalosťami a súvislosťami tejto doby sa zaoberá Robert S. Wistrich, profesor moderných židovských dejín na Hebrejskej univerzite v Jeruzaleme. Názvy jednotlivých kapitol: 1. Antisemitizmus a židia 2. Od Weimaru k Hitlerovi 3. Perzekúcie a odpor 4. "Konečné riešenie" 5. Medzi krížom a svastikou 6. Kolaborácia v Európe 7. Británia, USA a holokaust 8. Modernita a nacistická genocída... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Slovart (SK)

Hitler and the Holocaust , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hitler a holokaust. Přihlašte se a napište ho.

McBerny
03.01.2016 3 z 5

Asi nejstřízlivěji a nejvyváženěji napsaná kniha o holokaustu, jakou jsem kdy četl, která je navíc skvěle napsána i přeložena.Všem zájemcům o tuto velmi smutnou problematiku doporučuji jako základní čtení.

Evickar
14.02.2014 3 z 5

Kniha je rozdělená tematicky, což mi moc nevyhovovalo. Roky skákají sem tam a člověk se přestává orientovat v návaznosti jednotlicých událostí.

Valyk
29.12.2013 5 z 5

Dějiny holocaustu - velice odborně zpracované. Pro milovníky literatury faktu jedinečná kniha.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Hitler a holokaust v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x