Himalájští tygři přehled

Himalájští tygři https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146852/bmid_himalajsti-tygri-p0a-146852.jpg 4 38 38

Čestný titul "tygra" dostávají domorodci himalájských velehor, kteří s nákladem horolezecké výpravy dosáhli výše 7 000 metrů. Kniha vypráví o hrdinství těchto nosičů a dobrodružstvích četných výprav, které od dvacátých let zdolávali jednotlivé vrcholy Himalájí, přesahující vesměs výši 8 000 metrů.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Himalájští tygři. Přihlašte se a napište ho.

s.macuska
09.03.2023 5 z 5

Výborná knížka! Napínavá, citlivá, dojemná. Je dobré, že se v horolezecké literatuře nezapomíná i na místní, bez kterých by vrcholy světa snad ani dobyty nebyly.

Jarda72
20.06.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem objevil ve filmu: Jak vytrhnout velrybě stoličku, kde Tomáš Holý se zaujetím poslouchá předčítání v rádiu. Dopadl jsem úplně stejně. Nemohl jsem se mnohdy od čtení odtrhnout a s napětím očekával jak vše dopadne. Kniha je skvěle napsána a nejvíce jsem ocenil pohled z té druhé strany od sherpů. Myslím, že pokud by se tato kniha načetla jakou audioverze, tak to bude parádní pecka.

Marosfish
03.01.2021 5 z 5

Presne tak, jak pisou kluci. Jedna z nej, mozna nej o dobyvani Himalaje. Krasna knizka, ktera nesmi chybet v zadne horolezecke knihovne.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Himalájští tygři v seznamech

v Právě čtených1x