Himalájští tygři

Himalájští tygři https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146852/bmid_himalajsti-tygri-p0a-146852.jpg 4 38 7

Čestný titul "tygra" dostávají domorodci himalájských velehor, kteří s nákladem horolezecké výpravy dosáhli výše 7 000 metrů. Kniha vypráví o hrdinství těchto nosičů a dobrodružstvích četných výprav, které od dvacátých let zdolávali jednotlivé vrcholy Himalájí, přesahující vesměs výši 8 000 metrů.

s.macuska
09.03.2023 5 z 5

Výborná knížka! Napínavá, citlivá, dojemná. Je dobré, že se v horolezecké literatuře nezapomíná i na místní, bez kterých by vrcholy světa snad ani dobyty nebyly.

Jarda72
20.06.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem objevil ve filmu: Jak vytrhnout velrybě stoličku, kde Tomáš Holý se zaujetím poslouchá předčítání v rádiu. Dopadl jsem úplně stejně. Nemohl jsem se mnohdy od čtení odtrhnout a s napětím očekával jak vše dopadne. Kniha je skvěle napsána a nejvíce jsem ocenil pohled z té druhé strany od sherpů. Myslím, že pokud by se tato kniha načetla jakou audioverze, tak to bude parádní pecka.

Marosfish
03.01.2021 5 z 5

Presne tak, jak pisou kluci. Jedna z nej, mozna nej o dobyvani Himalaje. Krasna knizka, ktera nesmi chybet v zadne horolezecke knihovne.

KAREL6725
26.02.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih o horolezectví v Himálaji , navíc nádherné ilustrace od pana Buriana . Od vyjití této knihy uplynulo spoustu času a vyšlo spoustu knih na toto téma , ale žádná nedosahuje kvalit Himálajských tygrů. Za mě plný počet hvězd a dalších pět za ty nádherné ilustrace. Doporučuji rozhodně stojí za přečtení. Chlouba mojí knihovny.

LáďaProkopec
03.12.2017 5 z 5

Úžasné ilustrace od mistra Buriana

encyklopedie
01.05.2016 5 z 5

...výborně napsaná kniha o dobývání Himálaje. Navíc knihu skvěle ilustroval Zdeněk Burian.
Zebou přitom nohy a mrzne nos ....navíc tuhle knihu poslouchal z rádia malej Vašek při skvělém obalování řízků ve filmu Jak vytrhnout "tatínkovi" stoličku

mygel
10.04.2016 4 z 5

Medzi pútavými príbehmi domácich horských nosičov a európskych horolezcov rezonuje klasický kolonizačný problém. Za pol až jeden a pol rupie na deň umožňujú domorodci sláviť svetové rekordy cudzincom a pomaly si uvedomujú, že nie sú o nič horší od nich. Pre zasvätených aj laikov (ako ja) zaujímavé.90%