Herbář vzpomínek přehled

Herbář vzpomínek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534511/bmid_herbar-vzpominek-65f8207f1ce22.jpg 4 69 69

SKUTEČNÝ PŘÍBĚH UTAJOVANÉ UKRAJINSKÉ TRAGÉDIE ŘÍZENÉ STALINISTICKÝM RUSKEM Ukrajina, rok 1929. Kátě je šestnáct let, žije se svou milující rodinou a je zamilovaná do chlapce od sousedů. Jenže pak do její vesnice dorazí Stalinovi příznivci a Kátin život se začíná dramaticky měnit. Sousedé, kteří odmítají kolektivizaci, mizí neznámo kam a každý nový den je nejistý. Za odpor vůči režimu se platí vysoká cena, celý ukrajinský venkov svírá nepředstavitelný hlad a přežití se zdá být pouze nedosažitelným snem. A přesto i v těch nejtemnějších časech svítá naděje – láska. Po sedmdesáti letech objeví mladá vdova Cassie deník své babičky, v němž se ukrývají dávno ztracená tajemství její rodiny a krutá historie ukrajinského hladomoru. Odkrývání rodinné minulosti pomůže mladé ženě pochopit spletité lidské osudy a vlije jí do žil novou naději... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: audiokniha , Audiotéka , MOBA (Moravská bastei)

The Memory Keeper of Kyiv , 2022

Interpreti: Vilma Cibulková , Klára Sedláčková Oltová

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Herbář vzpomínek. Přihlašte se a napište ho.

Katka2382
02.06.2024 3 z 5

Za mě docela zklamání,čekala jsem od knihy trochu víc.Ty dvě milostné linky jsou už moc,příběh zkouzává do červené knihovny.
O hladomoru na Ukrajině jsem věděla,už jsem o něm četla v jiných knihách.

luky123
12.04.2024 4 z 5

Další z románů, kde se minulost prolíná s přítomností. Ta linka z minulosti se mi líbí víc, je silná a místy hodně krutá. Neumím si představit, žít v takové době.

misssicccka
09.04.2024 4 z 5

Snazim se hodnotit objektivne: poslouchala jsem v audioverzi., ta byla super, ale bohuzel dej je ocekavany a chybi mi tam vice realii. Soucasna dejova linie je jak pres kopirak jinych del. Tak davam ctyri. Za audio bych dala pet.

Tlukot tisíců srdcí, Šťastně až do smrti a další knižní novinky (23. týden)

04.06.2023

Kniha Herbář vzpomínek v seznamech