Dívej se, jak zemře přehled

Dívej se, jak zemře
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420190/bmid_divej-se-jak-zemre-YnP-420190.jpg 4 28 28

Harriet Vesterbergová série

1. díl

Mladá vyšetřovatelka Harriet se ze Stockholmu vrací do rodného Skåne, aby se přidala k místnímu policejnímu týmu a postarala se o svého stárnoucího otce Eugena. Idylu rybářské vesničky Lerviken, kterou zná z dětství, ale rozvrátí brutální vražda. Bohatá Laura Anderssonová je nalezena mrtvá ve stodole vlastního statku a policie je nucená napnout všechny síly, aby vypátrala psychopatického vraha. Na případ se nabalují další záhady a vyšetřovacímu týmu zoufale schází kapacita, Harriet se ale přesto v nové práci potýká s nedůvěrou své nadřízené i policejních kolegů. Pochyby o vlastních rozhodnutích, milostné trable a tíha rodinných vztahů ji navíc brání zachovat chladnou hlavu a vytvořit si od vyšetřování potřebný odstup. Kulisa ospalého Lervikenu se postupně rozpadá a Harriet se zamotává do podivného vlákna místních vztahů, na jehož konci se musí ukrývat samotný vrah. Mohl by opravdu vraždit někdo, koho zná? Dívej se, jak zemře je první kniha nové krimi série z prostředí jižního Švédska, který představuje postavu sympaticky nedokonalé vyšetřovatelky ve stylu Bridget Jonesové. Zdánlivě jednoduchý příběh rychle nabírá obrátky a svižně spěje k šokujícímu závěru.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Metafora

Ögonvittnet , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dívej se, jak zemře. Přihlašte se a napište ho.

Adriena838772
03.06.2023 5 z 5

Hodně dobrá knížka a ten konec zu stává otevření. Těším se na další díl

LP113
02.09.2022 3 z 5

Dostala jsem jako dárek. Jako na prvotinu vcelku pěkné. Řekla bych něco trochu ve stylu Roberta Bryndzy. Některé pasáže trochu přitažené za vlasy, ale v podstatě mě to nijak zvlášť nerušilo. Akorát teda konec mi trochu naštval, protože si budu muset koupit další díl ;-). Celkově hodnotím jako vcelku pohodovou detektivku, ale už teď po týdnu si plno věcí neokážu vybavit, takže extra zážitek to ve mě nezanechalo.

hanap
16.10.2021 4 z 5

Mně se to moc líbilo,

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Dívej se, jak zemře v seznamech

v Právě čtených3x

Autorovy knížky