Game Industry 2 přehled

Game Industry 2
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147043/game-industry-2-147043.jpg 4 5 5

Hry zažívají v posledních letech neuvěřitelný rozmach. To, co bylo dříve zábavou jedinců zavřených v potemnělých kobkách domovů a kolejí, případně skupinek v raných arkádových a pozdějších PC hernách, je dnes mainstreamovou zábavou s mnoha segmenty. Kniha Game Industry 2 vás provede rozličnými zákoutími herního vývoje, psychologie hraní a historie tohoto fascinujícího odvětví. Perem sedmnácti autorů vznikl v České republice dosud ojedinělý projekt (sborník), který populárně-naučnou formou přístupu laikům i profesionálům přináší 240 stran napěchovaných informacemi, schématy, obrázky a odkazy k dalšímu studiu. Texty jsou určené jak začínajícím a profesionálním vývojářům, tak všem, kteří se o hry zajímají a touží něco nového se dozvědět.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Game Industry 2. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (1)

parxel
01.01.2024 3 z 5

Game Industry je obsahově unikátní kniha, která dává průřezový přehled o problematice gamedesignu z pohledu jednotlivých profesí. Bohužel se mi nečetla moc dobře, protože styl této knihy není moc čtivý. Osobně to bylo spíše čtení silou silou vůle, než že by mne to bavilo.

V každém případě oceňuji, že někdo zpracoval toto téma. Mě osobně nejvíce zaujala kapitola o historii českých her a dále část od Dana Vávry, která byla napsaná hodně pragmaticky a popisovala rozpor mezi tím co chci dělat a co požaduje ten kdo platí. :-)


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Game Industry 2 v seznamech

v Přečtených7x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst2x
v Chci si koupit2x

Autorovy další knížky

Jan Jirkovský
česká, 1988 - 2015
2011  87%Game Industry
2012  76%Game Industry 2
2013  70%Game Industry 3