Gaia – Nový pohled na život na Zemi přehled

Gaia – Nový pohled na život na Zemi
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482757/bmid_gaia-novy-pohled-na-zivot-na-zemi-TH5-482757.jpg 4 7 7

Gaia je podrobný popis cesty časem a prostorem při hledání důkazů, které by podpořily nový radikálně odlišný model Země. Autor předkládá myšlenku, že život na Zemi funguje jako jeden organismus, který si v skutečnosti sám určuje a udržuje podmínky nevyhnutné pro svoje přežití a na podporu své myšlenky nachází argumenty v různých vědeckých oborech od astronomie až po zoologii.... celý text

Literatura naučná Věda
Vydáno: , Abies

Gaia: A New Look at Life on Earth , 1979

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Gaia – Nový pohled na život na Zemi. Přihlašte se a napište ho.

Greenfingers
11.09.2021 3 z 5

Gaia jako "živý" superorganismus byla v sedmdesátých letech zcela revoluční hypotézou, kterou její zastánce James Lovelock prosazoval navzdory odporu většiny ostatních vědců.
Nejsem odborník, takže svůj názor mohu vyjádřit pouze z pocitů, které jsem měl po přečtení knihy. Základní myšlenka o probíhajících samoregulačních procesech a zpětných vazbách je sice zajímavá, ale příliš mě nepřesvědčila . Spíše se přikláním k názorům jednoho z Lovelockových kritiků, Richarda Dawkinse, který tuto hypotézu zpochybňuje z pozice zarytého zastánce Darwinovy evoluční teorie a tvrdí, že je s ní v rozporu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Gaia – Nový pohled na život na Zemi v seznamech

v dalších seznamech2x