Frida Kahlo a její mistrovská díla přehled

Frida Kahlo a její mistrovská díla https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388257/mid_frida-kahlo-a-jeji-mistrovska-dila-WN4-388257.png 5 9 9

Ponořte se do díla Kahlo v celé jeho šířii – od portrétů, přes mnohoznačné autoportréty, transcendentní surrealistické vize a obrazy zachytávající ryzí lidskou bolest, až po zátiší, jimiž se Frida snažila oslavovat život. Úvodní část knihy vás provede životem této známé Mexičanky a nabídne vám pohled na vývoj jejího stylu v souvislosti s tím, co se odehrávalo v jejím životě. Ve druhé části se seznámíte s reprodukcemi děl doplněnými o krátké vysvětlující popisky.... celý text

Biografie a memoáry Obrazové publikace Umění
Vydáno: , CPress

Frida Kahlo Masterpieces of Art , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Frida Kahlo a její mistrovská díla. Přihlašte se a napište ho.

opic 12
19.11.2019 5 z 5

Zde jsou mladé ženy,břímě na jejích ramenou.Zde jsou ty mladé ženy,kde asi byli ?
Prožité zármutky a to,že jsme nikdy nebyli volní.Kde asi byli ?
Vevnitř unavení,nyní jsou naše srdce navždy ztracena.Kde asi byli ?
Procesí odchází jinam,křiku je konec.Velebit slávu milovaných,nyní zmizelých.
Žádná slova nemohou vysvětlit,žádné činy rozhodnout...

Ztracené,nalezené lásky promlouvají.Bolest i utrpení.Ztráta blízkých.Zapomenuté životy.Neodvratná tetička smrt.Bezsprostřední barevná radost bytí.
Obrazy promlouvají skrze čas.Opravdová síla života a tohle je jeden,jeden příběh jednoho takového se jménem.
FRIDA

Veronicess
19.11.2018 5 z 5

Všetko čo som predtým vedela o Fride bolo, že je Mexičanka, má závideniahodné obočie a tvorila krásne a pôsobivé umenie. Prostredníctvom stránok tejto knihy som sa dozvedela o jej živote, láske a utrpení. A každá časť jej života bola vyjadrená v jej umení, ktoré bolo tak úprimné a citlivé, že som z neho cítila všetko čo doňho dala. A to boli obrazy len na stránkach knihy.

Prvá časť knihy opisuje Fridin život, a veru to nebola žiadna prechádzka ružovou záhradou. Text je sprevádzaný obrazmi a sú v ňom referencie na všetky jej diela, ktoré sa potom nachádzajú v druhej časti knihy.

Som veľmi rada že som si túto knihu prečítala a mala som možnosť spoznať Fridu oveľa bližšie. Teraz jediné čo by som chcela je vidieť jej obrazy naživo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Frida Kahlo a její mistrovská díla v seznamech

Frida Kahlo, 1907-1954