Fantom přehled

Fantom
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415732/bmid_fantom-7wu-415732.jpg 5 128 128

Všichni ten příběh známe: v katakombách pod pařížskou Operou žije Erik, znetvořený génius přezdívaný Fantom. Z lásky k půvabné Christině rozpoutá dramatický sled událostí, v jejichž závěru sám umírá. Co ale bylo předtím, než se z Erika stal Fantom? Susan Kay ve svém románu mistrně navazuje na to, co zůstávalo pouze naznačeno. Čtenář obeznámený s klasickým příběhem tak získává nový odlišný náhled na dnes již legendární postavu Fantoma Opery.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

Phantom , 1991

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Fantom. Přihlašte se a napište ho.

FemmeFragile
28.06.2024 5 z 5

Fenomenální dílo, na které jen tak nezapomenu... Dalece překročilo stín své vlastní předlohy! Po dlouhé době to byla kniha, od které jsem se nemohla odloučit, kterou jsem četla dlouho do noci a nechtěla od ní ani odcházet do práce. Přesně kvůli knihám, jako je tahle, se vyplatilo naučit se v dětství číst.

Číst Fantoma bylo nesnesitelně krásné a bolestné zároveň, autorce se podařilo na stránkách knihy vdechnout život člověku z těch nejryzejších, který se stal zrůdou jen proto, že měl v sobě tolik citu a něhy, které neměl komu dát... Mrazilo mě z toho, jak přesně autorka vystihla řadu pocitů, pro které už celé roky hledám (a dosud jsem nenacházela) slova. Kdo by ve Fantomovi hledal červenou knihovnu, nenajde ji. Je to studie nořící se hluboko do lidské duše, kam mnoho autorů podle mně nedosáhlo, a popisuje tu hloubku se zdrcující zdatností, která se člověka nemůže nedotknout.

JajaPaja
23.02.2023 5 z 5

I když čtu převážně detektivky tahle kniha mně naprosto pohltila výborný příběh určitě doporučuji

lenka4196
22.05.2022 5 z 5

Úžasný příběh o chlapci, který si prožil své. Četla sem prvně tuto knihu a až pak Fantoma opery a bylo to, tak uvěřitelné. Autorce se podařilo zasadit příběh do původní knihy, jako autentický životopis. Je fakt, že udělala Erika lepším a některé věci samozřejmě napsala podle sebe, ale za mě super, i když jak je ta kniha bichle, tak mi dala pořádně zabrat, než sem jí celou přelouskala, některé kapitoly byly docela dost dlouhé

Knižní novinky (35. týden)

25.08.2019

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Fantom v seznamech

v Právě čtených2x