F. L. Věk IV. přehled

F. L. Věk IV. https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 121 121

F. L. Věk série

Čtvrtý díl, zachycující obrozenské události z let 1804-1811, se odehrává na pozadí napoleonských válek, přičemž autor rozšiřuje dění nejen na Prahu a Dobrušku, ale i na Litomyšl, kde studuje mladý Věk. V Praze se uzavírá rodinná tragédie Thámova, umírá profesor Vydra i Kramérius, na scénu však přicházejí nové buditelské postavy. Finanční patent, snižující roku 1811 hodnotu peněz na pětinu, ničí hospodářsky Věka a ten volí jako východisko odchod do Prahy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize F. L. Věk IV.. Přihlašte se a napište ho.

martinaandulka
12.08.2023 5 z 5

Znova jsem si uvědomila,že období sucha,extrémní zimy byli i za dřívějška,tak to samé v politice,zdražování,emigrace... .U takových knih jsi uvědomím,že je to stálý koloběh jako zeměkoule

lenyleny
27.12.2022 5 z 5

Několikrát jsem viděla seriál vysílaný televizí, skoro nikdy jsem si ho nenechala ujít , až nyní mi nějak proklouzl. A tak jsem se rozhodla si román přečíst. A nelituji. Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Z knihy mám krásný pocit. D o p p o r u č u j i.

Gimli
13.09.2021 4 z 5

Z počátku se mi zdálo, že už Jirásek ztrácí dech s tím, jak se upozaďují a jak odcházejí známé postavy. Ale nové příběhy, zejména ten Heldův, mě nakonec pohltily natolik, že se těším na to, jak to v posledním díle všechno dopadne.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha F. L. Věk IV. v seznamech

v Právě čtených1x