Ecclesia docta. Společenství ducha a umění K životnímu jubileu profesora Jiřího Kuthana přehled

Ecclesia docta. Společenství ducha a umění K životnímu jubileu profesora Jiřího Kuthana https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499201/bmid_ecclesia-docta-spolecenstvi-ducha-a-fy5-499201.jpg 3 1 1

Kniha vznikla u příležitosti významného jubilea vedoucího Ústavu dějin křesťanského umění KTF UK prof. Jiřího Kuthana. Svým zastřešujícím tématem Církev učená. Společenství ducha a umění míří k jeho působení na fakultě, kde se ujal výuky již před založením Ústavu dějin umění. K jeho významným předchůdcům zde patřil Josef Cibulka, na jehož odkaz prof. Kuthan v mnohém navázal. Nechť tedy čtenář vstoupí do pomyslného chrámu, jemuž vládne korunovaná Madona - Ecclesia, a nechá se vést tématy blízkými jubilantovu zaměření, viděnými z pohledu teologie, historie a dějin umění očima jeho kolegů a přátel.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ecclesia docta. Společenství ducha a umění K životnímu jubileu profesora Jiřího Kuthana. Přihlašte se a napište ho.

Sandik
10.08.2022 3 z 5

Podobné gratulační sborníky bývají často poněkud nesourodou sbírkou, obsahují přesto zpravidla minimálně z části poměrně podstatné a podnětné texty. Kuthanův gratulační sborník je ovšem tématicky i kvalitativně ještě o poznání rozevlátější než bývá běžné. Na knihu o téměř šesti stech stranách je v ní skutečně zajímavého vlastně poměrně málo. Škoda. Celkový dojem: 65%

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ecclesia docta. Společenství ducha a umění K životnímu jubileu profesora Jiřího Kuthana v seznamech