Ecce homo! přehled

Ecce homo!
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/256412/ecce-homo-256412.png 4 14 14

V románu ztroskotaného manželství, který vyšel poprvé r. 1915, dotýká se autor sociální otázky sezónního vystěhovalectví z pošumavských dědin. Kreslí zde mladou dělnickou domácnost, kde muž-světák, odkázaný na sezónní výdělek v Sasku, zanedbává svou ženu a ta za jeho nepřítomnosti podléhá svodům jeho bratra.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ecce homo!. Přihlašte se a napište ho.

DuncanIdaho
06.06.2023 3 z 5

Mám přečteno. Nebylo to špatné. Z dosud mnou přečtených klostrmanovek je ale asi nejslabší. Začátek a konec byly dobré, střed byl stále to samé dokola. Je zde ale opět popsaný život, který dnes už není a ani už nikdy nebude. Lidé si tu jsou blíž, víc si pomáhají a umějí si odpustit.

YangJie
20.02.2022 4 z 5

Jedna z méně známých knih Karla Klostermanna mne opět překvapila svoji aktuálností. Vztahy mezi mužem a ženou byly a jsou stejně složité. Možná se dnes liší jen rychlostí řešení těchto rodinných vztahových lapálií.
Pokud by autora neprozradil více jak 100 let starý jazyk, měl bych pocit, že to mohl napsat někdo před 30 lety. Ale ten jazyk je opravdu překrásný. Chtěl bych pana Klostermanna potkat a slyšet.

niknikita
18.04.2021 2 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem tuto knihu vzala na milost.
Protrápila jsem se ke konci a nezbavila jsem se pocitu marnosti nad nepochopitelným jednáním hlavních postav, přestože jejich myšlenkové pochody se autor snažil popsat víc než podrobně.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ecce homo! v seznamech

Karel Klostermann