Duna: Vévoda z Caladanu přehled

Duna: Vévoda z Caladanu https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483571/bmid_duna-vevoda-z-caladanu-JNq-483571.jpg 3 28 28

Caladan Trilogy série

Vévodu Leta Atreida, muže ušlechtilé a spravedlivé povahy, zastínila sláva jeho syna Paula, jemuž bylo souzeno stát se nejmocnějším člověkem v historii. První román třídílné série líčí dobu bezprostředně předcházející událostem legendárního románu Duna, období, v němž šlechtický rod Atreidů stěhuje své operace z domovské planety na neznámý svět, pouštní planetu Arrakis. Příběh vypráví o tom, jak si vévoda Leto vysloužil imperátorovu přízeň i zášť rodu Harkonnenů a nastoupil cestu, která ho nakonec dovedla k vlastní smrti. Poodhalí vztahy mezi členy domácnosti, výchovu mladého Paula, složitý poměr mezi vévodou a jeho konkubínou, přiblíží pozadí významných postav, jako je Duncan Idaho, Gurney Halleck, Thufir Hawat nebo Wellington Yueh. Stranou nezůstanou ani další hybatelé příběhu a jejich machinace: baron Harkonnen, hrabě Hasimir Fenring a Ctihodná matka Bene Gesseritu Gaius Helena Mohiamová, mluvčí pravdy imperiálního dvora.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Baronet

Dune: The Duke of Caladan , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Duna: Vévoda z Caladanu. Přihlašte se a napište ho.

ArkAngel
05.07.2023 4 z 5

Český Atreides hodnotí Dunu: Nevím, co se stalo, ale po trilogii Předehry tu máme velmi čtivý kousek, který se tentokrát zaměřuje na Atreidy těsně před původní knihou. Zápletka s drogami mi přišla velice solidně uchopená a vlastně i ona představa hledání nevěsty pro Paula akorát slušně dokresluje, jak fungují šlechtické rody ve vzdálené budoucnosti. Nebudu tvrdit, že by byla tvorba Kevina a Briana nějak originální, ale jde vidět, že se s postavami již sžili. Plusem navíc je, že propojují příběh i se zmíněnými Předehrami nebo Paulem z Duny a odkazují také na své knihy z dávné historie Duny.

Headvay
13.06.2023 4 z 5

Celkově rozvleklé, ale těším se na propletení a uzavření celé trilogie.

KubaHanzelin
24.05.2023 3 z 5

Je to Duna, ale není to Duna
Leta mám jako postavu moc rád, jeho smysl pro čest, cítění pro rodinu, obecně je to správňák, ale jinak bych tuto knihu označil za poměrně zbytečnou, má pár dobrých momentů a vrací nám spoustu oblíbených postav a zase trochu rozšiřuje universum Duny, ale když ji nebudete číst tak asi o nic nepříjdete:)
Chválím stravitelnější psaný jazyk, nevím jestli je to překladem nebo samotnými autory, každopádně to počítám jako jeden z plusů, které kniha nabízí

Knižní novinky (44. týden)

31.10.2021

Kniha Duna: Vévoda z Caladanu v seznamech