Dům z karet přehled

Dům z karet
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539597/bmid_dum-z-karet.jpg 4 140 140

Francis Urquhart série

Dům z karet patří k nejlepším politickým thrillerům historie. Vydán byl v roce 1989 a okamžitě se dočkal obrovského úspěchu u čtenářů i u kritiků. Pojednává o machiavellistickém a bezskrupulózním politikovi Francisi Urquhartovi, jemuž přestane jeho úloha v britském parlamentu stačit a rozhodne se zamířit výš: až úplně nahoru, tedy do křesla premiéra. Přestože je to vážený a alespoň navenek slušný člověk, za svým cílem jde přes mrtvoly. Kniha se dočkala dvou pokračování a do širšího povědomí se dostala i díky seriálovému zpracování americké společnosti Netflix, v němž byla hlavní role svěřena Kevinu Spaceymu.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: audiokniha , Tympanum

House of Cards , 1989

Interpreti: Igor Bareš

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dům z karet. Přihlašte se a napište ho.

VendulaB
10.01.2024 5 z 5

Lehce pomalejší rozjezd, ale nakonec velká jízda. Celou dobu jsem měla před očima Kevina Spaceyho, knihu jsem si skutečně užila. Rychlé, oddechové, příjemné.

petr_
21.12.2023 4 z 5

Jestli je toto thriller, tak je celým thrillerem politika vůbec.
Je to dobrý náhled do zákulisních jednání, o etických profilech politiků a jejich vazbách na lobistické mediální skupiny.
Vůbec si nedělám iluze o duševních trpaslících, kteří se perou o moc a mají za zády státní i stranické byrokratické aparáty, takový dojem na mě dělá současný stav.

PS. Nechápu jak může někdo fandit takovému haj**ovi

jarin58
20.11.2023 5 z 5

Za mě absolutní špička politického thrilleru.Jak já si přál aby ten parchant Urquhart natáhl brka.Jenže,to by nebylo pokračování.

Zatím zde není žádná související novinka.

Mezi politikou a válkou není vůbec žádný rozdíl.

Morálku je daleko snazší rozvrátit než znovu nastolit.

Moc je totiž droga, pro člověka znamená něco jako plamen svíčky pro můru.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Dům z karet v seznamech

v dalších seznamech3x