Duha přehled

Duha https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/305335/bmid_duha-pkL-305335.jpg 4 24 24

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Duha. Přihlašte se a napište ho.

MilaJ
18.11.2022 5 z 5

Opět výborná kniha, která se četla sama. Doporučuji!!!

85098211
21.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Autorčiny knihy jsou pro mne vždy pohlazením na duši. Nejinak tomu bylo také u tohoto příběhu, který je zároveň i hodně smutný. Popisuje životy dvou rodin na vesnici, jejich radosti a hlavně trápení. Pokorný je nesympatický člověk hned od začátku, svoje děti nemá rád (snad až na syna, o kterého však přijde ve válce) a navíc uvrhne do velkého neštěstí další, cizí rodinu Vlachových. Autorka v knize názorně dostává přísloví, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě, a že na každého jednou dojde. Po mnoha peripetiích tedy konec příběhu vyznívá skoro až pohádkově, zlo je (víceméně) potrestáno a mladí lidé dojdou svého štěstí. Mně se kniha moc líbila, krásně se četla, a proto dávám své oblíbené autorce plný počet ;-).

NymphMaeve
16.12.2020 5 z 5

Další krásný román Vlasty Javořické. Nádherná ukázka přemýšlení a žití v tehdejší době. Moc se mi to líbilo, tentokrát to nebylo ani moc smutné ani moc dokonalé, ale přesně vyvážené. Děj se odvíjel ve dvou rodinách zvlášť - rodina Pokorných a rodina Vlachových, jejichž osud je spojen, aniž by oni o sobě vzájemně více věděli. Nakonec se jejich osudy spojí a závěr mi vehnal slzy do očí. Ukazuje se zde síla svědomí i lásky a věrnosti. Fascinuje mne ten kontrast mezi skoupým a bezcitným Pokorným a vřelou, při sobě držící a milující Vlachovic rodinou. Kniha byla úžasná a na závěr mne také velmi dojala ediční poznámka, kde je zmíněno, že po desítkách let je tato kniha znovu vydána a přesto oslovuje i mladou generaci. Já knihu čtu po dalších 28 letech a i tak mne oslovila a velmi se mne dotkla. Autorka je skvělá a dokáže i po téměř sto letech od prvního vydání této knihy dosáhnout na duši čtenáře, ač se doba totálně změnila a i charaktery lidí a jejich chování jsou jiné, přeci jsem kouzlu jejích knih propadla. A určitě nejsem z mladé generace sama.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Duha v seznamech

Vlasta Javořická