Dom na pobreží přehled

Dom na pobreží
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118106/bmid_dom-na-pobrezi-cAm-118106.jpg 4 316 316

Román spojujúci fantastické a historické motívy opisuje príbeh muža, ktorý sa pomocou drogy prenáša do 14. storočia, kde sa stáva svedkom dobrodružného života na cornwalskom panstve. Intrigy, neveru, násilnú smrť mnohých ľudí sleduje pomocou sprievodcu po tomto svete - Rogera.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

The House on the Strand , 1969

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dom na pobreží. Přihlašte se a napište ho.

Gita69
10.04.2024 odpad!

kniha mě hodně zklamala.
roztříštěný příběh se spoustou postav, děj v minulosti navazující jen málo, jen úseky děje a hlavní hrdina jej nemůže nijak ovlivnit, nijak zasáhnout, jen sleduje a popisuje.
V současnosti mi byl hlavní hrdina děsně nesympatický, jeho vztah a chování k vlastní rodině mi vytáčelo, jeho ženu jsem litovala.
Nakonec jsem to jen dolistovala, nebavilo mě to vůbec a závěr jsem nepochopila.
Škoda, Hospoda Jamajka téže autorky se mi líbila a líbí moc.

Bakana
26.02.2024 5 z 5

Vynikající kniha.
Úplně Dicka chápu, že se do minulosti tak ponořil. Taky by mě osudy těch lidí vtáhly a vůbec jen pozorovat prostředí v tak dávné době by bylo fascinující. Co by za takovou drogu dali historikové, ti by možná i tu možnou paralýzu akceptovali jako přijatelné riziko :-).
Vita mi byla nesympatická a nerozumím, proč si tu pozérku Dick vůbec bral.

capricorn__
01.11.2023 3 z 5

Jedna z knih, která mě nadchla nápadem, promyšleným dějem a symbolikou, ale zklamala provedením. Bohužel jsem se nedokázal do četby ponořit, k žádné z postav jsem si nedokázal najít cestu a cesty do minulosti pro mě byly překvapivě velmi nezajímavé a nic moc jsem si z nich neodnesl. Spíš by mě zajímala větší dynamika příběhu či popis drogy jako takové, zkrátka mi to ne vždy dávalo smysl. Moc se mi ale líbí závěr. Škoda, že jsme se jinak s románem celkem minuli.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dom na pobreží v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x