Dobrodružstvo pri obžinkoch přehled

Dobrodružstvo pri obžinkoch https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446768/bmid_dobrodruzstvo-pri-obzinkoch-dUx-446768.jpeg 4 26 26

Najobľúbenejšia a najčastejšie adaptovaná Palárikova veselohra. Vyslovil v nej i svoje demokratické názory na vzťahy medzi Slovákmi a Maďarmi. Poukázal na potrebu tolerancie a zmierenia medzi oboma národmi. Odsudzuje odrodilstvo, ale zároveň hovorí, že si treba vážiť aj príslušníkov iných národov. Ústrednou témou je boj proti odrodilstvu, oslava vlastenectva a úcta k rodnému jazyku. V hre využíva dvojitú zámenu postáv, z čoho vzniká množstvo humorných situácií a komických zápletiek. Klasika zo Zlatého fondu SME. Digitalizovaný výňatek z publikace: Ján Palárik. Dobrodružstvo pri obžinkoch. Bratislava: Tatran 1972. 263 s.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrodružstvo pri obžinkoch. Přihlašte se a napište ho.

wiix
13.02.2018 4 z 5

Zmierenie ma dosť pobavilo, fascinovala ma slovenčina v diele a aj zápletka mala niečo do seba. Inkognito už bolo poslabšie, no napriek tomu som úprimne čakala niečo horšie.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dobrodružstvo pri obžinkoch v seznamech