Dobrodružství pana Wellingtona přehled

Dobrodružství pana Wellingtona https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487480/bmid_dobrodruzstvi-pana-wellingtona-UT3-487480.jpg 5 20 20

Pan Wellington je vysloužilé britské letadlo - bombardér, který vzpomíná na to, jak za války sloužil u 311. Československé bombardovací perutě RAF. Vyprávění naslouchají jeho okřídlení kamarádi v hangáru jednoho českého aeroklubu. Dva desetiletí kluci, Tonda a Eda, mají ve starém letadle svou skrýš \"bunkr\". Jednoho dne si hrají s Morseovým přístrojem v panu Wellingtonovi. Ten jim náhle začne odpovídat a hned jim svěří důležitý úkol: vypátrat ztracené československé letce z jeho poslední osádky. Rozvíjí se dobrodružství plné tajemství a pohádkových zázraků. Čtenář se ale dozví i o skutečných osudech našich anglických letců za války i v období komunistického pronásledování. Druhé vydání úspěšné knihy Dobrodružství pana Wellingtona je nyní rozšířeno o doslov, který přináší rozhovor s Tomášem Lomem, jedním z našich posledních žijících letců RAF, který sloužil u legendární 311. československé bombardovací perutě RAF. Součástí doslovu je i fotoalbum z archivu pana Loma. Na konci knihy je \"vysvětlovníček\", který srozumitelným způsobem dětem přibližuje pojmy jako protektorát, kulak ...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrodružství pana Wellingtona. Přihlašte se a napište ho.

Katka2382
15.01.2023 5 z 5

Loni z jara se v našem městečku nově pojmenovávalo letiště a to po bývalém letci RAF Josefu Hubáčkovi,rodákovi z nedaleké Kdyně.A při té příležitosti byla v zázemí letiště i výstavka RAF kde jsem se setkala přímo s paní Hanou která zde prodávala tuto svou knihu(takže ji máme i s věnováním:)).
Mladšímu synovi se kniha moc líbila a nepamatuji se že by nějakou jinou knížku přečetl s takovou chutí a radostí.A navíc v něm zažehla i velký zájem o bojová letadla.
Dnes jsem si konečně knihu taky přečetla a jsem nadšená,je to v dětské literatuře opravdu výjimečný příběh.
Přála bych malým čtenářům více takových krásných a čtivých knih.

Flexi
24.04.2021 5 z 5

Krásná kniha. A obohacena o osobní zážitek, protože jsem pana Toma měla to štěstí vidět osobně na skotských hrách 2020. Podepsal mi knihu, potřásl si se mnou ruku a zanechal nesmazatelný dojem. Je to úžasný člověk, bylo to jasné i za těch pár minut. To, že ho nyní děti nemohou potkávat, je jedna z krutostí, které byly způsobeny pandemií/vládou. On a jemu podobní by měli být pro nás vzorem, ale tak málo o nich víme, tak málo se o ně zajímají média. Velký dík paní spisovatelce za milou knihu, chtěla bych ji s panem Tomem znovu na Sychrově potkat. Knihu hodnotit vlastně ani nemohu, emoce převažují....

Boogie007
11.02.2021 5 z 5

Kniha je primárně určena pro děti, ale pochutná si na ni lecjaký dospělák. Zajímavou formou popisuje čtenářům velmi těžké období 2. světové války a účast českých letců v řadách RAF. Dále nelehké osudy těchto letců po návratu do vlasti. Ale, protože je to dětské čtení, ne historické pojednání, je to vše zabaleno do pohádkového příběhu, kde se dětští hrdinové stávají parťáky letadel, rádií a dalších obyčejných, neobyčejných věcí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dobrodružství pana Wellingtona v seznamech

v dalších seznamech1x