Dobrodružstvá kapitána Korkorána přehled

Dobrodružstvá kapitána Korkorána
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193654/mid_dobrodruzstva-kapitana-korkorana-EZx-193654.JPG 4 137 137

Autor si najväčšiu obľubu za hranicami Francúzska získal práve touto knihou. Sotva sa medzi čitateľmi nájde taký, čo by sa mu nezapáčila smelá Korkoránova tigrica Strela. So zatajeným dychom budete sledovať, ako pomáha Korkoránovi v krutých bojoch proti votrelcom, ktorí vtrhli do Indie a chceli zotročiť slobodný indický ľud. Šľachetný kapitán Korkorán sa neľaká ani tisícich nebezpečenstiev. Jeho dobrodružstvá, niekedy priam až neuveriteľné, iste strhnú každého mladého čitateľa. Celá kniha je priam nabitá napínavým dejom. Veď kto by aj neobdivoval hrdinského kapitána, keď sa s hŕstkou svojich najvernejších bráni v opustenom indickom chráme-pagode proti presile Angličanov, ktože by sa nechvel obavou o jeho život, keď mu zradca nastaví pod zasadaciu sieň sudy s pušným prachom a zapáli šnúru ! Sotva sa mu podarí jedno nebezpečenstvo zažehnať, už je tu nové. Pravda, najhorší a najnebezpečnejší sú zakuklení zradcovia, ktorí sa vydávajú za všelijakých učencov a bádateľov, len aby mohli potajme snovať svoje zákerné plány.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Mladé letá

Aventures merveilleuses mais authentiques du capitaine Corcoran , 1867

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dobrodružstvá kapitána Korkorána. Přihlašte se a napište ho.

Ladys
01.03.2023 5 z 5

Tuhle knihu prostě miluju. Od mých asi devíti nebo deseti let.
Pak mám ještě jednu. Talisman jménem Cyrano. A romány o Rychlých šípech.
To jsou knihy mého dětského srdce a vracím se k nim s láskou a radostí celý můj čtenářský život.
Knihu o dobrodružstvích kapitána Korkorána jsem četl popáté.
A že je místy naivní a neuvěřitelná je mi úplně jedno.
Když jsem byl malý, tak jsem chtěl být Korkoránem. Mít jeho sílu, odvahu a bystrou mysl odvážného muže.
Zažívat jeho indická dobrodružství. A mít tak Jiskru a potom i Bleska!
A létat balónem!
Vím, že z Angličanů tu udělali bojácné trouby a z kapitánových věrných neporazitelné hrdiny.
A že některé střety hrdinů s Angličany byly napsány silně naivně, ale já to s nekritickou láskou k příběhu přešel a stejně nekriticky dávám pět hvězdiček.
Za ten příjemný pocit, který jsem při četbě měl i když jsem remízek z dětství vyměnil za postel doma. A přibylo mi pár křížků.

Kakho-Oto
22.08.2022 4 z 5

Čtivým způsobem napsáno/přeloženo. Jedná se o dost naivní dobrodružný román, který byl publikován již v roce 1867. Navzdory naivitě mě román bavil, včetně přemrštěných scén se slonem Sindhíjou a tygry Jiskrou, Bleskem a Bělohřívkem. Na kapitána Korkorána si pochopitelně žádný Angličan nepřišel, takže alespoň část Indie se mohla těšit ze svobody. Kdybych knihu četl ve věku 11-14 let, byl bych zcela jistě zcela okouzlen a hodnotil bych pěti hvězdičkami – nyní dávám čisté čtyři hvězdičky.

vernem1850
26.07.2022 5 z 5

Skvělá dobrodružná klasika o boji kapitána Korkorána proti Angličanům v Indii.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dobrodružstvá kapitána Korkorána v seznamech

v dalších seznamech5x