Bestie z Tamberku přehled

Bestie z Tamberku
https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105917/bestie-z-tamberku-105917.jpg 5 77 77

Discret (Ota Fink) série

I soukromý detektiv si zaslouží letní dovolenou na horách. To by ale nesměl být Otakar Fink, aby neobjevil mrtvolu už cestou do penzionu z okna vlaku... Zdá se, že kolem horské chaty, kde si chtěl odpočinout od svého neveselého povolání, krouží lidská bestie...

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Bestie z Tamberku. Přihlašte se a napište ho.

heavy66
13.10.2023 5 z 5

Pozor, kdo jste nečetli, následující komentář může být považován za SPOILER.
Bestii z Tamberku řadím mezi nejlepší české detektivky, a nejenom proto, že velmi dobře znám místa, kde se odehrává. Je to už dávno, rozhledna stále stojí, ale na místě penzionu Franty Vícha, kde před 20 lety dělali výborné borůvkové knedlíky, zůstal jen les.

Brutalitou vražd si Bestie nezadá s americkou drsnou školou, a přece má poklidnou atmosféru letních českých hor – „vonělo seno, kuňkaly žáby, a odněkud se blížilo zlo, které se utrhlo ze řetězu.“

Detektiv Ota Fink je kliďas, který šetří náboji, k pachateli ho vede logické myšlení, navíc vládne chandlerovským humorem – „Vzápětí si ke mně přisedla obstarožní hetéra. "Jsi stejně osamělej jako já, milouši", zašeptala s upířím úsměvem. "Není to osudová náhoda?"
"Sesbírej si zuby a drž se k jihu, rampepurdo", já na to. "Nepoznáš poldu?"
"A do prdele", řekla. "Už slepnu."

Jediné, co lze autorovi vyčítat, kromě toho, že nás opustil navždy, je plýtvání dokonale vytvořenými postavami. Lenka Valešová, zdravotní sestra a Finkova náhodná asistentka jakmile vyřeší případ, zmizí, a už ji nikdy neuvidíme ani o ní neuslyšíme - "A potom", řekla, "copak si sakra myslíte, že je to nějaká sranda, střílet po lidech?"
"To není člověk, Lenko, to je Bestie z Tamberku!"

ninano
05.02.2023 5 z 5

Kvalitní tuzemská detektivka. Jaroslav Velinský umí psát velmi poutavě a jeho postavy i dialogy jsou vždy uvěřitelné a reálné.

bod
04.08.2022 4 z 5

Příjemné čtení do sítě pod stromem v těchto horkých dnech....

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Bestie z Tamberku v seznamech

v Právě čtených1x